Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

NOVA: Stanovisko k iniciatíve Aliancie za rodinu

BRATISLAVA 6. marca – Hnutie NOVA od svojho vzniku presadzuje, aby o hodnotových otázkach rozhodovali ľudia v referende. Preto vítame každú iniciatívu, ktorá to umožní. Hlavnými príčinami znechutenia slovenskej verejnosti z politiky sú nedostatočná možnosť ovplyvňovať veci verejné a nečitateľné zákulisné dohody politikov. Preto je hnutie NOVA za spojenie termínu referenda s parlamentnými voľbami, aby nízka účasť neohrozovala jeho platnosť. V prípade úspešnej petičnej akcie Aliancie za rodinu bude hnutie NOVA presadzovať vyhlásenie referenda v čase najbližších parlamentných volieb v roku 2016.
Kultúrno-etické otázky by nemali byť predmetom zákulisných politických dohôd, ako sme toho svedkami v prípade Smeru-SD a KDH. V čase druhého čítania ústavného zákona v apríli (teda po prezidentských voľbách) bude na Slovensku úplne nová politická situácia, v ktorej Smer-SD môže s ľahkosťou odstúpiť od uzavretej dohody. Nebolo by to po prvý raz, keď strana Roberta Fica podvedie KDH. Preto túto dohodu považujeme za prejav buď naivity, hlúposti, alebo nechutného politického kšeftu.

Tlačové oddelenie NOVA

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.