Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

NOVA: Nekorektný postup redaktorky Plus 7 dní A. Lučaiovej

BRATISLAVA 10. septembra – Týždenník Plus7dní sa vo svojom aktuálnom čísle venuje kauze nákupu odpočúvacieho systému. Článok s názvom Haraburda za milióny? od A. Lučaiovej sa snaží navodiť dojem, že celý nákup bol nevýhodný a text de facto kopíruje vyfabulované trestné oznámenie, na základe ktorého začala polícia prípad vyšetrovať. Autorka v článku zamlčiava fakt, že dodávateľ systému predložil najlacnejšiu ponuku, bol vybratý na základe súťaže viacerých uchádzačov a že o výbere rozhodla komisia zložená z predstaviteľov vtedajšej koalície, opozície a ministerstva vnútra, vrátane jeho odborných útvarov, ktoré vypracovali technickú špecifikáciu nového, moderného systému, ktorý na rozdiel od pôvodného systému z 90-tych rokov minulého storočia dokáže zmonitorovať aj MMS-ky či rôzne dátové komunikácie.
Za mimoriadne nekorektné považujeme posledný odsek článku, v ktorom autorka konštatuje: „S otázkami ohľadom prípadu sme oslovili aj politickú stranu NOVA, ale do uzávierky čísla sa nevyjadrila.“
Na Tlačové oddelenie hnutia NOVA boli doručené otázky A. Lučaiovej 8.9.2014 (v pondelok) o 9:23 hod. s poznámkou, že uzávierka textu je o 12. hodine. Keďže ide o prípad obsahujúci utajované skutočnosti, Tlačové oddelenie hnutia NOVA požiadalo redaktorku A. Lučaiovú o strpenie s ubezpečením, že v popoludňajších hodinách odpoveď dostane a krátko po 14:00 hod. sa tak aj stalo. Zo strany týždenníka Plus7dní nikdy nebol problém s rovnakým postupom, ak si hnutie vyžiadalo primeraný čas na pripravenie odpovede.
Keďže celý článok je vedený v duchu jednostranného pohľadu, ktorý kopíruje vyfabulované trestné oznámenie, domnievame sa, že zo strany autorky nešlo o snahu objektívne informovať čitateľov. Veríme, že tento prístup nesúvisí s vyšetrovaním korupčného prípadu na ministerstve práce z éry, keď rezort vnútra riadil Daniel Lipšic a pri ktorom sa v súvislosti s neprimeraným ovplyvňovaním štátnych úradníkov zo strany jednej finančnej skupiny vyskytlo aj meno A. Lučaiovej.

Tlačové oddelenie hnutia NOVA

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Škoda Enyaq v roku 2024: vyšší výkon pohonného ústrojenstva, kratší čas nabíjania a ešte dlhší dojazd Piešťany sa stanú prvým „Mestom bez dymu“ na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.