Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nová forma podpory z EÚ určená na zatepľovanie

BRATISLAVA 24. apríla – V pondelok 22.4.2013 sa uskutočnil podpis zmluvy projektu JESSICA medzi riadiacim orgánom, ktorým je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR) a Štátnym fondom rozvoja bývania (ŠFRB). ŠFRB bude v tomto projekte vykonávať činnosť nástroja finančného inžinierstva, ktorý prijíma finančné prostriedky z alokácie ROP (regionálny operačný program) / OPBK (operačný program bratislavský kraj), a je zodpovedný za ich ďalšie poskytnutie žiadateľom o podporu vo forme návratných dotácií, ktoré budú určené na zlepšenie energetickej efektívnosti t.j. zatepľovanie existujúcich budov v mestských oblastiach.

V najbližších dňoch budú na účet ŠFRB presunuté finančné prostriedky v celkovej výške 11 529 412,- Eur určené pre oprávnených žiadateľov. Z celkového objemu je vyčlenených pre ROP 8 mil. Eur a pre OPBK 3 529 412,- Eur. ŠFRB na svojom webe zverejní povinné informácie pre oprávnených žiadateľov k podávaniu žiadostí o poskytnutie úveru na účel zatepľovania bytovej budovy z prostriedkov EU. Predpokladaný termín podávania žiadostí je od 27.5.2013.

Projekt JESSICA (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas), v preklade spoločná európska podpora udržateľných investícií do mestských oblastí. Iniciatíva Európskej komisie vznikla v spolupráci s Európskou investičnou bankou (EIB) a Rozvojovou bankou Rady Európy (CEB). Vyčlenené prostriedky pre rok 2013 sú vo výške 11 529 000,- Eur, a sú určené na zlepšenie energetickej efektívnosti (zatepľovanie) existujúcich budov v mestských oblastiach. Na tento účel bude ŠFRB v roku 2013 poskytovať úvery s úrokom 0%, s lehotou splatnosti 15 rokov, a to vo výške 80% z obstarávacej ceny oprávnených nákladov.

Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) zabezpečuje podporu v oblasti bytovej politiky a zefektívnenie existujúceho systému podpory bývania, ktorá sa realizuje v prevažnej miere formou poskytovania výhodných dlhodobých úverov. Slúži najmä na vytváranie výhodných podmienok pre obstarávanie nájomného bývania pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, cielenú obnovu bytového fondu, zvýšenie efektívnosti podpory bývania a využitie prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Hrad Revište bude opäť dejiskom hrnčiarskej slávnosti Glgáč Nábor talentov na Slovensku čaká zmena. Ework prináša dlhoročné skúsenosti a škandinávsku precíznosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.