Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nominácie na ocenenie IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2012

BRATISLAVA 30. júla -Tradícia udeľovania prestížnych ocenení IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka pokračuje už dvanásty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku.

Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 150 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia, z ktorých neskôr vyberie držiteľov tohto prestížneho ocenenia na rok 2012. Výsledky budú vyhlásené 27. septembra 2012 na slávnostnom podujatí IT GALA.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2012 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):
Aleš Mičovský (výkonný riaditeľ Softec Group)
Ivan Golian (riaditeľ úseku ITN, Orange Slovensko, a.s.)
Ľudovít Molnár (profesor, bývalý dekan Fakulta informatiky a informačných technológií, STU Bratislava)
Marcel Rebroš (generálny riaditeľ, Cisco Slovensko)
Michal Truban (CEO, WebSupport.sk)

V kategórii IT FIRMA roka 2012 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):
ESET, spol. s r. o.
PosAm, spol. s r. o.
RWE IT Slovakia s.r.o.
Softec, s.r.o.
Sygic a.s.

V kategórii IT PROJEKT roka 2012 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci riešitelia a ich projekty:

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk
Hlavnými cieľmi projektu sú rozvoj efektívnej filantropie, zvyšovanie transparentnosti v neziskovom sektore na Slovensku a vytváranie dlhodobých vzťahov medzi darcami a príjemcami podpory. Projekt prihlásila nezisková organizácia 4people, n. o.

Hra milión
Cieľom je zlepšovanie znalostí v oblasti osobných financií, podnikania alebo investícií a pomôcť tak lepšie rozumieť trhu práce či vzťahu rizika a zisku. Riešenie je určené najmä študentom vstupujúcim na trh práce a ľuďom, ktorí sa chcú zorientovať v oblasti financií. Projekt prihlásila spoločnosť TEMPEST a.s.

Informačný systém služieb zamestnanosti
Hlavným cieľom je vytvorenie jednotného a centralizovaného systému služieb zamestnanosti pre všetky úrady, vytvorenie centralizovanej databázy pre jednotný reporting a štatistiky a podpora elektronických služieb pre klientov úradov. Projekt prihlásila spoločnosť Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

Mesto v mobile
Služba pomáha zapojiť obyvateľov do aktívneho diania v meste a vytvoriť im priestor na prejavenie svojho názoru na aktuálne témy. Najdôležitejšou je oblasť bezpečnosti, kde prostredníctvom mobilov je možné upozorniť obyvateľov na blížiacu sa hrozbu. Projekt prihlásila spoločnosť DATALAN, a.s.

Pilotné riešenie Inteligentného dopravného systému v meste Trnava (PIDS)
Cieľom projektu je strategické monitorovanie cestnej siete na území mesta a širšieho okolia mesta, spracovanie dopravných a s dopravou súvisiacich, tvorba dopravných informácií o aktuálnom a predikovanom stave dopravy. Projekt prihlásila spoločnosť Asseco Central Europe, a.s.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek, Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITNEWS.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

Osobnosti, ktoré prijali nomináciu, hodnotila porota z pohľadu prínosu k technickému rozvoju, k rozvoju IT biznisu na Slovensku. Zohľadňovala sa aj účasť v poradných orgánoch, profesijných združeniach, angažovanosť vo vzdelávaní, osvete a informovaní verejnosti.

V prípade firiem sa hodnotil vývoj unikátnych produktov, uvedenie nových služieb, vývoz produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hodnoty, rozvoj nových trhových segmentov, investície do rozvoja firmy, spolupráca s akademickou sférou a výskumnými ústavmi či verejnoprospešné projekty. Prihlásené projekty hodnotila porota z pohľadu prínosu pre cieľovú skupinu, z hľadiska originálnosti riešenia, ako aj podľa referencií projektu. Základom hodnotenia boli výsledky dosiahnuté v roku 2011, porota však prihliadala aj na vývoj v širšom časovom horizonte.

Ocenenia IT OSOBNOSŤ a IT FIRMA roka 2012 budú udelené 27. septembra 2012 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE a portálu ITnews.sk.

Ďalšie informácie: Martin Drobný, mdrobny@dvnet.sk

IT Asociácia Slovenska (ITAS) je profesijným združením 90 najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Poslaním IT Asociácie Slovenska je presadzovať informatizáciu ako predpoklad znalostnej spoločnosti.

PC REVUE, INFOWARE a portál itnews.sk sú vedúce médiá mapujúce oblasť informačných a komunikačných technológií na Slovensku. Vychádzajú vo vydavateľstve Digital Visions, ktoré sa zaoberá aj prieskumami trhu, organizáciou odborných konferencií a ďalšími projektmi na podporu informatizácie.

Podujatie podporili spoločnosti:
Accenture s.r.o., Alef Nula, s.r.o., ANASOFT APR, s.r.o., ASBIS SK spol. s.r.o., Asseco Central Europe, a.s.,
Asseco Solutions, a.s., Atos IT Solutions and Services s.r.o., AVG Technologies CZ, s.r.o., CA Technologies, CÍGLER SOFTWARE, a.s., Cisco Systems Slovakia, spol. s r.o., COLUMBEX INTERNATIONAL, a.s., COMPAREX Slovakia, s.r.o., DATALAN, a. s., Digmia s.r.o., eD‘ system Slovakia s.r.o., elfa, s.r.o., Eset, spol. s r. o., exe, spol s r.o., Fujitsu Technology Solutions s.r.o., Gamo a.s., GC Leasing Slovensko, s.r.o., Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o., Check Point Software Technologies, s.r.o., IBM Slovensko, s.r.o., ICZ Slovakia a.s., IPESOFT, s.r.o., Logica Slovakia, MICROCOMP – Computersystém s.r.o., Microsoft Slovakia s.r.o., MIM, s.r.o., NESS Slovensko, a.s., ORACLE Slovensko, Orange Slovensko, a.s., PosAm, s. r.o., S&T Slovakia s.r.o., Slovak Telekom, a.s., Softec, s.r.o., Softip, a.s., SOITRON, a.s., TEMPEST, a.s., T-Systems Slovakia s.r.o., VSL Software, a.s., X-NET spol. s r.o.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.