Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nitra má svoj prvý skatepark

BRATISLAVA 4. októbra – Iniciatíva mladých nitrianskych skateboardistov sa po takmer desiatich rokoch stala skutočnosťou. Skatepark Nitra bude slávnostne otvorený 6. októbra 2012 o 10.00 hod. Na novej betónovej ploche budú ako prví súťažiť najlepší pretekári na QUIKSILVER Nitra Cupe.

Aktivity spojené so skateboardingom v Nitre siahajú do deväťdesiatych rokov 20. storočia. In-line a skateboardovej komunite sa po roku 2001 podarilo vybaviť od Mesta Nitra prvú U-rampu, umiestnenú na sídlisku Chrenová, ktorá bola v tej dobe jedna z najväčších na Slovensku. U-rampa bola kvôli sťažnostiam stiahnutá a nebolo možné ju používať. V roku 2003 vznikol športový klub Sk8 klub Nitra, ktorý vzal iniciatívu do svojich rúk. „Vyžadovalo si to mnoho telefonátov, stretnutí na Mestskom úrade, petícií, predkladania návrhov a variant skateparkov, a najmä veľa odhodlania. Absolvovali sme všetko a nakoniec sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Park je postavený a máme z toho všetci radosť. Mladí sa majú kde vyblázniť a realizovať sa. Všetkých srdečne pozývame na slávnostné otvorenie,“ povedal Tomáš Čambal, Sk8 klub Nitra.

Nadšeniu skateboardistov podľahlo Mesto Nitra, ktoré spolu so značkou Corgoň podporilo odhodlanie mladých športovcov vo výške 196 730 . SK8 klub Nitra sa bude angažovať i naďalej: „Na aktivitách v „našom“ skateparku sa budeme aj naďalej podieľať, jeho výstavbou sa naša iniciatíva nekončí.“ Ciele SK8 klubu Nitra sú organizovať každý rok skateboardové závody, združovať mladých ľudí so záujmom o skateboarding a robiť osvetu v tejto oblasti.

Nový betónový skatepark sa nachádza na nitrianskom sídlisku v Športovo-rekreačnom komplexe Popradská-Kmeťova Nitra-Diely na rozlohe 682 m. Súčasťou komplexu je aj multifunkčné ihrisko, amfiteáter s javiskom, upravené trávnaté plochy a nové chodníky. V dolnej časti areálu sa nachádza prvá nitrianska U-rampa, ktorej rekonštrukciu podporil Corgoň, a tak znovu slúži svojmu účelu. Návštevníci skateparku si budú môcť dopriať oddych po športovom výkone, posedieť s kamarátmi, či len nerušene sledovať umenie skaterov na originálnych lavičkách, vytvorených z pivných sudov

Corgoň fandí skateparku v Nitre
Corgoň ako dlhoročný fanúšik športu podporil nadšenie a iniciatívu nitrianskych skateboardistov. Prostredníctvom Nitrianskej komunitnej nadácie pomohol sumou 15 000  premeniť sen mladých ľudí na skutočnosť.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

90’s Super Fest 2024: Už túto sobotu v Nitre! STILL Slovensko úspešne rastie. Sťahuje sa do nových priestorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.