Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

NITRA: Jarné čistenie Zobora 2012

NITRA 13. apríla – V sobotu 21. apríla 2012 sa v Nitre uskutoční Jarné čistenie Zobora, ktoré organizuje Nitriansky horský spolok (NIHOS) v spolupráci so Správou CHKO Ponitrie a mestom Nitra. Je to už šiesty ročník podujatia konajúceho sa v Nitre v jarnom období. V minulosti sa ho zúčastnili stovky dobrovoľníkov, turisti, milovníci prírody, žiaci a študenti škôl.
Jarné čistenie Zobora 2012 finančne podporil Nadačný fond Tesco pre zdravšie mestá v Nadácii Pontis. Jeho začiatok je o 9:00 hod. pred Špecializovanou Nemocnicou Sv. Svorada na Zobori (Liečebným ústavom). Pre všetkých účastníkov budú k dispozícii pracovné rukavice a vrecia na odpad. Cieľom je vyčistenie turistických chodníkov a ich okolia medzi Dražovcami, Pyramídou, Zoborom a Žibricou od rôzneho odpadu, ktorý tam počas svojich výletov a vychádzok zanechávajú nezodpovední návštevníci. Zámerom organizátorov je tiež asanácia nelegálnych skládok na území prírodnej rezervácie Lupka a nad mestskou časťou Dražovce, kde sa každoročne hromadí veľa odpadu. Likvidáciu nazbieraného odpadu zabezpečí mesto Nitra prostredníctvom spoločnosti Nitrianske komunálne služby. Okrem dobrého pocitu bude odmenou pre dobrovoľníkov tlačený sprievodca o Náučnom chodníku Zoborské vrchy a občerstvenie.
Nad tohoročným čistením Zobora opätovne prevzal záštitu primátor mesta Nitry Jozef Dvonč, ktorý sa ho osobne aktívne zúčastní. Na adresu tohto podujatia a súvisiacich aktivít mesta poznamenal: „Úprimne obdivujem zanietenie a energiu organizátorov z NIHOSu, ktorú vynakladajú v rámci prípravy tejto prospešnej akcie. Vyčistí a skrášli sa tak Zobor pre obyvateľov a návštevníkov mesta. Rovnako aj my chceme a všetko robíme pre to, aby mesto Nitra a jeho okolie svojou históriou, atmosférou, pekným a čistým prostredím prilákalo mnoho návštevníkov, a súčasne aby sa tu obyvatelia cítili príjemne a bezpečne.“
Sprievodnou akciou čistenia bude prezentácia mestského cyklobusu, ktorý je spoločným projektom mesta Nitra a prevádzkovateľa mestskej autobusovej dopravy, spoločnosti Veolia Transport Nitra. Cyklobus začal počas veľkonočného víkendu po zimnej prestávke opäť premávať. Partnerom prezentácie je Dolomity Bike Nitra.
Člen NIHOSu a PR manažér podujatia Radovan Baláž si cení účasť ľudí, ktorých pravidelne oslovuje myšlienka čistenia Zobora a zapájajú sa do nej v rámci svojho voľného času. Zároveň dodal: „V mene organizátorov by som rád pozval širokú verejnosť na Jarné čistenie Zobora, ktorého cieľom je skrášliť prírodu blízkeho okolia mesta Nitry. Neváhajte a príďte pomôcť prírode nad Nitrou. Nech môžeme stále obdivovať i objavovať jedinečné miesta a zaujímavé zákutia, ktoré v sebe skrýva.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

V TIPOSE sme pripravení naskočiť do hry Slováci zarobili na real-estate takmer dvojnásobok. Cez crowdinvestičnú platformu spoluvlastnili komerčné nehnuteľnosti v Trnave a Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.