Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nemecká spoločnosť Porta vylepšuje predajne ASKO

BRATISLAVA 13. septembra – Nemecká spoločnosť Porta je novým majiteľom siete predajní ASKO nábytok na Slovensku. Vo štvrtok 13. septembra 2012 otvorili v Poprade a Prievidzi zrekonštruované predajne. V Poprade prvých zákazníkov osobne vítal konateľ spoločnosti Porta pán Kurt Jox.

„Značka ASKO nábytok je na Slovensku už veľmi dobre zavedená. Preto sme sa aj po akvizícii spoločnosti rozhodli zachovať jej názov. Hlavné zmeny však súvisia s novým sortimentom, ktorý ponúkame a komfortom pre zákazníkov, ktorý je pre nás absolútnou prioritou,“ povedal Kurt Jox pri otvorení predajne v Poprade.

Zásadnými zmenami prechádza všetkých sedem predajní ASKO na Slovensku. Zmeny sa dejú postupne. Najskôr sa vynovili predajne v Bratislave a Trenčíne, pokračovalo sa Nitrou a Košicami a ako posledné pribudli obchody v Poprade a Prievidzi. Všade tam sa zákazníci môžu tešiť na nielen výrazne vynovený interiér, zodpovedajúci najmodernejším štandardom, ale aj na výrazné rozšírenie sortimentu a služieb. „Vlani sme prevzali spoločnosť ASKO pod svoje krídla. Potom, ako sme si urobili podrobnú analýzu sortimentu, ktorý ponúkala pôvodná sieť predajní, sme došli k záveru, že je potrebná zásadná zmena koncepcie a sortimentu ponúkaného našim zákazníkom. Predovšetkým sme zmenili osvetlenie predajní, vymenili sme podlahy, aby sa tovar prezentoval v modernejšom, vzdušnejšom prostredí. Investovali sme do modernizácie predajní nemalé prostriedky. Samozrejme, kompletne sme vymenili sortiment tovaru, ktorý ponúkame. Máme tu moderné sedacie súpravy, obývacie steny, kuchynské štúdiá, detské izby. Sme presved čení, že sme veľa urobili pre sprehľadnenie našich predajní. To, ako sú jednotlivé položky označené, ale aj to, ako sú usporiadané, by malo výrazne zvýšiť prehľad a komfort pre zákazníka,“ pokračoval konateľ spoločnosti Porta.

V nových predajniach ASKO si každá skupina zákazníkov nájde svoje. „Nie, nezameriavame sa žiadnu konkrétnu skupinu zákazníkov,“ zareagoval Kurt Jox na otázku, či sa chcú špecializovať na sortiment špeciálne určený pre niektorú kategóriu zákazníkov a hneď pokračoval: „Našou cieľovou skupinou sú všetci, ktorí si chcú zariadiť alebo obnoviť svoju domácnosť. Či už sú to rodiny s deťmi, páry túžiace žiť moderne, alebo tí, ktorí chcú inovovať a zmeniť svoj životný štýl. Ak hľadajú pre naplnenie svojich túžob kvalitný sortiment za dobré ceny, sme tu pre nich,“

V popradskej predajni sú k dispozícii teraz riešenia akoby šité na mieru nielen pre ľudí, ktorí sa snažia nakúpiť predovšetkým za dobrú cenu, ale aj pre milovníkov exkluzívnejších produktov.

Zmeny nastali aj v prístupe personálu k zákazníkom. Všetci zamestnanci predajní prešli špecializovanými školeniami. Na Slovensko sa tak dostáva formát predaja, s ktorým majú noví majitelia ASKO skúsenosti v celej Európe. „Som hrdý na každý tím v každom meste, pretože ich pracovitosť a odhodlanie pomohli, aby sa všetky zmeny uskutočnili bezproblémovo,“ uviedol Kurt Jox.

Hneď prvé reakcie zákazníkov po otvorení predajne v Poprade boli pozitívne. Bolo vidieť, že sú milo prekvapení a spokojní. “Po znovuotvorení predajní si spontánne pochvaľujú nové služby, vzhľad i ponuku sortimentu. Sme presvedčení, že rovnaká bude aj reakcia v mestách, kde sa chystáme nové prevádzky otvoriť,” neskrýval konateľ spoločnosti svoju spokojnosť.

V rámci prestavby siete predajní ASKO nábytok vzniká aj úplne nové kuchynské štúdio s 3D plánovaním. Zákazníkom poradcovia vypracujú kompletnú vizualizáciu projektu, čo im umožní virtuálne nahliadnuť do vysnenej kuchyne ešte pred jej samotnou inštaláciou. Keďže výmena či kúpa kuchyne je dlhodobou investíciou, pri ktorej treba dávať pozor aj na najmenšie detaily, špeciálne vyškolení odborníci sú pripravení zodpovedať prakticky na akékoľvek otázky zákazníkov. „Ponúkame niekoľko značiek plánovaných kuchýň – Nobilia, Pino, Decodom, Express a zároveň vlastný rad kuchýň pod názvom A Line. Plánovanie zahŕňa prípravu pre prípojky, možnosť výberu elektrospotrebičov od rôznych dodávateľov za výhodné podmienky, ale aj ponuku drezov a rôznych typov batérií,“ vyzdvihol detaily manažér kuchynských štúdií ASKO nábytok pre SR aj ČR Karel Zajac. Zmena v oblasti kuchýň je podľa neho jednou z najlepších ukážok, ako vyzerá nové lepšie ASKO.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Letné autobusy v Banskobystrickom kraji prispejú k sezóne plnej zážitkov Diskontný reťazec TEDi rozširuje v Trnave sieť svojich prevádzok. Nová predajňa pribudne v OC MAX

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.