Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júla 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Návraty migrantov z EÚ budú témou konferencie EMN

Bratislava, 4. júla 2016 – V Bratislave sa 6. a 7. júla uskutoční medzinárodná konferencia o návratoch migrantov z Európskej únie: Rethinking Returns from the EU: Sustainable Returns and Cooperation with Countries of Origin, ktorú v rámci predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie organizuje Európska migračná sieť (EMN).

„Cieľom konferencie je prediskutovať problematiku návratov migrantov, ktorí na území Európskej únie nemajú povolenie na pobyt ani nárok na azyl, najmä s ohľadom na situáciu a postoje krajín pôvodu. Spolupráca s krajinami pôvodu je nevyhnutná pre zvýšenie efektivity programu návratov,“ dopĺňa vedúca Úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v SR Zuzana Vatráľová.

Na podujatí sa zúčastní európsky komisár pre vnútorné záležitosti, migráciu a občianstvo Dimitris Avramopoulos, generálny riaditeľ IOM Wiliam Lacy Swing a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák. V jednotlivých paneloch vystúpia zástupcovia ministerstiev členských štátov EÚ, poprední predstavitelia Európskej komisie, agentúry Frontex, IOM a odborníci v oblasti návratov a reintegrácií, ktorí pôsobia v Afganistane, Pakistane a v krajinách západnej a východnej Afriky.

Konferenciu organizuje IOM ako koordinátor Národného kontaktného bodu EMN v SR v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a Európskou komisiou – Generálnym riaditeľstvom pre migráciu a vnútorné záležitosti.

Podrobnejšie informácie o konferencii sú na webovej stránke www.emnconference.sk.

IOM je medzinárodná, medzivládna organizácia založená v roku 1951 s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V súčasnosti IOM svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo viac ako 150 krajinách sveta. Ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie IOM vyvíja v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech migrantom aj spoločnosti. Viac informácií: www.iom.int.

Na Slovensku má IOM zastúpenie od roku 1996. IOM Bratislava vyvíja aktivity najmä v oblasti integrácie migrantov do spoločnosti, asistovaných dobrovoľných návratov do krajiny pôvodu a pomoci migrantom po návrate domov, boja proti obchodovaniu s ľuďmi, koordinácie aktivít Európskej migračnej siete v SR a humanitárnych transferov utečencov. V rámci týchto a ďalších oblastí IOM vyvíja rôzne typy aktivít – poskytuje služby migrantom, realizuje výskumy, informačnými kampaňami zvyšuje povedomie o migrácii a integrácii migrantov, vzdeláva a buduje kapacity kľúčových aktérov v oblasti migrácie. Viac informácií: www.iom.sk.

Prioritou IOM je vo všetkých svojich programoch poskytovať konkrétnu pomoc migrantom.

Európska migračná sieť (European Migration Network – EMN) poskytuje aktuálne, objektívne, spoľahlivé a porovnateľné informácie o migrácii a medzinárodnej ochrane na účely podpory tvorby politík Európskej únie a jej členských štátov. Medzi hlavné aktivity EMN, ktoré koordinuje Európska komisia, patrí príprava štúdií, výročných správ a Slovníka pojmov z oblasti migrácie a azylu, výmena informácií v rámci systému ad hoc otázok a organizovanie rôznych odborných stretnutí. EMN vznikla na základe Rozhodnutia Rady 2008/381/ES a financuje ju Európska únia. Aktivity EMN na Slovensku spolufinancuje Ministerstvo vnútra SR.

Viac o aktivitách EMN nájdete na webovej stránke www.emn.sk alebo www.ec.europa.eu/emn.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Klavírny virtuóz Vadym Kholodenko v bratislavskej REDUTE Univerzitné tímy odštartujú v sobotu prípravné zápasy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.