Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. októbra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Navigujeme k úsporám

BRATISLAVA 21. októbra – Skladové hospodárstvo už nie je len o ľuďoch a technike. Neustále sa modernizuje a prevládajúcim trendom sa stáva automatizácia. Manipulačná technika využíva informačné systémy a polovičnú či plnú automatizáciu. Automatizované regálové zakladače umožňujú skladovať tovar vo väčších výškach, čím sa šetrí skladová plocha, zvyšuje produktivita práce a znižuje sa chybovosť. Inovácie v brandži teda smerujú k automatizácii a centralizácii riadenia. „Cieľom je poskytnúť klientovi komplexné riešenie. Informačné systémy umožňujú analyzovať vnútroskladovú dopravu, výsledkom čoho je vyššia transparentnosť, bezpečnosť a finančná i časová efektívnosť,“ vysvetľuje Martin Urban, generálny riaditeľ spoločnosti Jungheinrich Slovensko.

Systém správy skladu Warehouse Management System (WMS) od Jungheinrichu riadi materiálové toky a umožňuje efektívnejšie využitie skladových či výrobných priestorov. Doplnkové riešenia, napríklad skladová navigácia, optimalizujú plánovanie trás a vzájomnú koordináciu pohybu vozíkov. Integráciou navigačného systému vysokozdvižného vozíka do WMS sa dosiahne vyššia rýchlosť zaskladňovania a vyskladňovania nielen vďaka rýchlejšiemu príjazdu vozíka k zadanej skladovej pozícii, ale aj proaktívnemu zdvíhaniu zdvíhačky do požadovanej výšky už počas jazdy vozíka. „Náš systém WMS je pritom možné využívať nezávisle na type použitej manipulačnej techniky, nielen pri značke Jungheinrich,“ zdôrazňuje M. Urban.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Nestlé znižuje svoju ekologickú stopu Polyméry od LANXESS zvyšujú odolnosť vysokohorských lanoviek a priemyselných výťahov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.