Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nákupné centrá AVION myslia aj na majiteľov elektromobilov

BRATISLAVA 17. júna – Developer a správca nákupných centier Inter IKEA Centre Group rozširuje v Česku a na Slovensku služby pre návštevníkov svojich centier AVION o nabíjateľné stanice pre elektromobily. Spoločnosť tak plní svoj záväzok investovať v oblasti udržateľného rozvoja. Dobíjacie stanice budú slúžiť na nabitie ekologických automobilov s elektromotormi s nulovými emisiami. „Prvú nabíjaciu stanicu sme pre našich zákazníkov inštalovali vlani v Avione v Ostrave. Od 1. mája 2013 sme sprevádzkovali ďalšiu nabíjaciu stanicu v Brne. Rovnako máme pripravené miesta pre stanice vrátane nabíjacieho kábla v Prahe a Bratislave. Aktuálne rokujeme s dodávateľmi o termíne spustenia,“ konkretizoval Luboš Rumian, riaditeľ oddelenia property spoločnosti IICG ČR/SR.

Hoci rozšírenie elektromobilov je v oboch krajinách zatiaľ veľmi malé, spoločnosť chce novou službou ukázať jeden zo smerov, ktorým sa bude v budúcnosti rozvíjať ekologická doprava. „Vnímame to ako ďalšiu službu pre pohodlie našich zákazníkov. Okrem toho, IICG podporuje rozvoj elektromobility a ďalších podobných aktivít, ktoré pomáhajú znižovať uhlíkovú stopu a prispievajú tak k zlepšeniu životného prostredia v našom okolí,“ dodal Luboš Rumian, riaditeľ oddelenia property spoločnosti Inter IKEA Centre Group ČR/SR.

Podľa Ľuboša Rumiana sú náklady na vybudovanie dobíjacích staníc v obchodných centrách kryté ich dodávateľom, firmou Pražská energetika, ktorá je aj dodávateľom ekologickej elektrickej energie pre spoločnosť IICG. Nabíjanie elektromobilov pre verejnosť je zdarma s možnosťou nabíjania 24 hodín denne.

O Inter IKEA Centre Group
Developerské spoločnosti Inter IKEA Centre Group Slovensko a Inter IKEA Centre Group Česká republika boli založené v roku 2003. Obe spoločnosti patria do medzinárodnej skupiny Inter IKEA Centre Group (IICG), ktorá aktuálne pôsobí v trinástich krajinách Európy a spravuje vyše milióna štvorcových metrov predajnej plochy. Cieľom spoločnosti je túto plochu v priebehu nasledujúcich rokov významne zväčšiť a rozšíriť pôsobenie do Číny. Ako jeden z mála developerov IICG nákupné centrá nielen stavia, ale aj prevádzkuje. Skupina postavila a prevádzkuje na Slovensku a v Česku nákupné centrum Avion Shopping Park – v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave. Spolu majú nákupné centrá v oboch krajinách vyše 320-tisíc štvorcových metrov. Kotevným nájomníkom centier IICG je predajca nábytku IKEA, ktorý pri svojich predajniach vždy stavia len centrá skupiny IICG. Spoločnosť Inter IKEA Centre Slovensko/Česká republika (investor, developer, prevádzkovateľ nákupných centier Avion) a IKEA Slovensko (obchodné domys nábytkom IKEA) sú dve samostatné spoločnosti s rozdielnym predmetom podnikania.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Panta Rhei v rebríčku obľúbených značiek poskočila z 15. miesta na 2. Pestovanie svedčí Zemi viac: Čísla nepustia, trvalá udržateľnosť si žiada obmedzenie príjmu mäsa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.