Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Najkratší let do Bangkoku a Thajska

BRATISLAVA 28. septembra – „Cena za letenku na diaľkovej trase z Európy do Ázie je na prvý pohľad rozhodujúca, no dovolenkári často zabúdajú na „vedľajšie náklady“ najlacnejšieho letu“, vysvetľuje Andrej Maťko, ktorý na našom trhu zastupuje leteckú spoločnosť EVA Air, ponúkajúcu 3 krát týždenne priame lety z Viedne do thajského Bangkoku.

Cenová politika leteckých spoločností sa za posledné roky výrazne zmenila a pri niektorých destináciách sa dá hovoriť doslova o cenovej vojne. Tá teraz vstupuje do novej fázy. „ Ceny za spiatočnú letenku na trase Viedeň – Bangkok za posledné roky spadli z 1.000  až na úroveň okolo 600 . Po odrátaní letiskových poplatkov sa dostanete na cenu okolo 350 . Treba ale pripomenúť, že ide o 8.441 km dlhý medzikontinentálny let, čiže cena je neuveriteľne nízka“ poznamenal Andrej Maťko. Tento boj spôsobil už konkrétne zmeny, ktoré pocítia aj cestujúci, pretože v rámci zvyšovania vyťaženosti lietadiel, mnohé letecké spoločnosti rušia priame spoje alebo frekvenciu letov. Tak napríklad letecká spoločnosť Air Berlin donedávna ponúkala z Viedne priame lety do Bangkoku, ale od jesene sa s touto spoločnosťou dostanete do Thajska len s dvoma prestupmi.

„Priame lety dnes ponúkajú už len dve spoločnosti, EVA Air a Austrian Airlines. Priamy let trvá okolo 10 hodín. Každé jedno medzipristátie môže cestu predĺžiť aj o 8 hodín. Pobyt na tranzitnom letisku stojí nielen čas ale aj peniaze – potrebujete sa najesť a napiť, nehovoriac o lákavých duty free shopoch. Ak cestujúci pokračuje ďalej na niektorý z thajských ostrovov, napríklad Koh Samui alebo Phuket, celkový čas cesty na dovolenku sa môže predĺžiť až na 20 hodín,“ dodáva Andrej Maťko z EVA Air.

Preto ak budete porovnávať ceny, preverte si aj celkovú dĺžku cesty a počet prestupov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Na Art Film Feste bude súťažiť 36 krátkych filmov z celého sveta Muži od 35 rokov, žijete vo vysokom tempe? Nemusíte mať aj vysoký tlak!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.