Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Najbezpečnejšia banka na Slovensku je VÚB

BRATISLAVA 12. novembra – Global Finance už pozná najbezpečnejšie banky vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku je to VÚB banka.

Rešpektovaný ekonomický časopis Global Finance od roku 1992 pravidelne predstavuje špičku medzi bankami a poskytovateľmi finančných služieb. Na zoznam najbezpečnejších bánk sveta sa dostanú len finančné inštitúcie, ktoré získali najvyšší rating depozít aspoň dvoch z troch medzinárodných ratingových agentúr: FitchRatings, Moody’s a Standard&Poor’s.

Na Slovensku, tak ako v roku 2012 a 2014, získala prestížne ocenenie najbezpečnejšej banky opäť VÚB. „Byť najbezpečnejšou bankou v krajine je pre nás veľký úspech a dobrá správa pre našich klientov. Teší nás to o to viac, keď zoberieme do úvahy silu našej konkurencie a čoraz náročnejšie požiadavky trhu,“ povedal Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

Správa časopisu Global Finance zahŕňa prehľad 50 najbezpečnejších bánk sveta, 50 najbezpečnejších komerčných bánk, 50 najbezpečnejších bánk v rozvojových krajinách, najbezpečnejšie islamské finančné inštitúcie v Rade pre spoluprácu arabských štátov v Perzskom zálive, najbezpečnejšie banky podľa regiónov (Ázia, Austrália a Oceánia, stredná a východná Európa, Blízky Východ/Afrika, Severná Amerika a západná Európa) a najbezpečnejšie banky rozvojových krajín podľa regiónu (Ázia a subsaharská Afrika).

V tomto roku sa v hodnotení Global Finance objavili aj dve africké krajiny – Demokratická republika Kongo a Keňa. Dlhodobým trendom je vzostup čínskych bánk. Čoraz častejšie sa objavujú na popredných priečkach.

Informácia o všetkých ocenených: https://www.gfmag.com/media/press-releases/global-finance-names-safest-banks-2015-country

VÚB
VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínov Global Finance a EMEA Finance ako aj ocenenia Banka s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku od magazínu Euromoney. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 196 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Európsky vlak dorazil do Bratislavy Apel na vládu : Začnite konať systémovo a odborne! Neposielajte ambulantných lekárov do nemocníc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.