Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. augusta 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia Tesco vyhlasuje grant pre farmárov a potravinárov

BRATISLAVA 7. augusta – Až 50 000 eur plánuje Nadácia Tesco rozdeliť medzi slovenských farmárov a drobných výrobcov potravín. Nadácia preto vyhlásila grantovú výzvu pre poľnohospodárov a potravinárov, ktorí si chcú prehĺbiť svoje vedomosti v oblasti kvality, inovácií či osvojiť si nové podnikateľské zručnosti.

„Orientácia v súčasných trendoch, inovácia ponuky a zlepšovanie kvality výrobkov sú najlepšou investíciou do konkurencieschopnosti slovenských farmárov a potravinárov. Preto chceme podporiť malých podnikateľov práve týmto spôsobom,“ vyhlásil Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco.

Prvý ročník grantovej schémy vyhlásila Nadácia Tesco pod záštitou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra. „Som veľmi rád, že sa Tesco snaží zlepšovať a skvalitňovať spoluprácu so slovenskými prvovýrobcami a spracovateľmi v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva aj takouto iniciatívou,“ povedal Štefan Mihina, generálny riaditeľ Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra. Cieľom grantu je podporiť projekty zamerané na získavanie nových poznatkov, ktoré by napomohli slovenským producentom ešte viac sa presadiť na trhu.

„Chceme tak vytvoriť impulz pre rozvoj a rast malých a stredných podnikateľov v našom poľnohospodárstve, potravinárstve či lesnom hospodárstve,“ vysvetľuje Michal Dyttert.

Do grantového konania sa môžu prihlásiť malé a stredné firmy, živnostníci, samostatne hospodáriaci roľníci, odbytové a kolektívne združenia so sídlom na Slovensku. Naopak grant nie je určený pre veľké podniky alebo subjekty, ktoré sa venujú len obchodovaniu s potravinami, či poľnohospodárskymi komoditami.

Maximálna výška grantu pre jedného žiadateľa je 25 tisíc eur. Posledný deň, kedy možno podať žiadosť o grant je 15.9. 2014. Jednotlivé žiadosti bude z odborného hľadiska posudzovať výberová komisia pozostávajúca zo zástupcov Nadácie Tesco, TESCO STORES SR, a.s., Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.

Viac informácií žiadatelia získajú v dokumentoch na stiahnutie na stránke:
http://tescoslovensko.sk/sk/komunity/tesco-pre-farmarov

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia Veolia Slovensko podporí komunitný život v Petržalke 12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.