Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia pre dieťa a rodinu Lyoness spustila školský projekt

BRATISLAVA 3. augusta – Graca Machelová, manželka Nelsona Mandelu, slávnostne zahájila výstavbu novej základnej školy No-Moscow v Qunu, rodisku tohto bývalého juhoafrického prezidenta. Akcie sa zúčastnil aj jeho vnuk Mbuso Mandela. „Radi by sme pomohli našim priateľom, ktorí tu žijú v zastaraných príbytkoch a trpia nedostatkom prostriedkov,“ vysvetlil dvadsaťjedenročný mladík, ktorý v Qunu strávil väčšinu svojho detstva, a vďaka ktorému bola zahájená spolupráca s Lyoness.

Graca Machelová zdôraznila, že začiatok výstavby bol tiež veľmi dojemným momentom začínajúcich osláv Dňa Mandelu, ktorý sa tradične koná 18. júla. V tento deň majú ľudia po celom svete 67 minút robiť dobro druhým – pripomína sa tak 67 rokov, ktoré Nelson Mandela strávil bojom za spravodlivosť a ľudské práva.

Nelson Mandela tiež celý život obhajoval práva na vzdelanie detí. „Mandiba má deti veľmi rád,“ uviedla Graca Machelová. „Snažia sa pre deti svojej krajiny a ich kvalitné vzdelanie urobiť maximum.“ Zabezpečiť mladým ľuďom prístup k vzdelaniu je pre neho stále jednou z najdôležitejších vecí v živote, ako zdôraznil 94letý Mandela v priebehu osláv: „Vzdelanie je dôležité, pretože ak nie ste vzdelaní, nemôžete byť vodcom. „

Mandelova rodina je preto nadšená z celého tohto školského projektu. „Ďakujeme vám, že ste vážili tak dlhú cestu až z Rakúska a v snahe zmeniť Južnú Afriku si vybrali práve toto miesto,“ vyhlásila Machelová. „Sme si absolútne istí, že toto je len začiatok nášho vzájomného vzťahu.“

Všetky finančné prostriedky na postavenie školy putovali z fondu Nadácie pre dieťa a rodinu Lyoness. Začatie celého projektu v Južnej Afrike sa zúčastnil zakladateľ Lyoness a jej výkonný riaditeľ Hubert Freidl, Nina Passeggerová, riaditeľka nadácie a LYONESS TV-team. „Plánujeme postaviť túto novú školu v rekordnom čase. Chceme spoločne s rodinou Nelsona Mandelu uskutočniť tento projekt v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov, „vysvetlil Freidl. Nová škola bude mať sedem tried a knižnicu, a ponúkne tak žiakom lepšie učebné prostredie.

O Nadácii pre dieťa a rodinu Lyoness
Podľa pôvodného plánu posilniť spoločnosť založila medzinárodná obchodná firma Lyoness v roku 2008 Nadáciu pre dieťa a rodinu Lyoness. Nadácia funguje ako nezávislá charitatívna organizácia a podporuje národne i medzinárodne dobročinné projekty riadi sa mottom „Vzdelanie. Šanca. Budúcnosť. „. Každý z členov Lyoness aktívne prispieva svojimi nákupmi k uskutočňovaniu viacerých projektov nadácie. Sú to predovšetkým projekty, ktoré vytvárajú lepšie príležitosti deťom a mladistvým v ekonomicky zaostalých krajinách sveta.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.