Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia M-MARKET pomohla sumou 64 000 EUR

Lučenec, 20. január 2017 – Nadácia M-MARKET v rámci grantových programov doteraz pomohla sumou vyše 64 000 EUR. V roku 2017 bude pokračovať vo svojich doterajších sociálnych aktivitách a rozvíjať partnerstvo s crowdfundingovou platformou StartLab.

Foto: Nadácia M-MARKET
Nadácia M-MARKET bola založená 14. júla 2014. Je pokračovaním sociálnych aktivít, ktoré už od roku 2011 realizovala spoločnosť spolu s Centrom pre filantropiu (CpF). Kooperácia Nadácie M-MARKET a CpF pokračovala i v rokoch 2014 a 2015, kedy boli vyhlásené dva veľké grantové programy. Prvý – „Hľadá sa talent“ – bol zameraný na podporu tých, ktorí majú potenciál stať sa špičkou a priekopníkmi vo svojom obore. Druhý program „SPOLU“ mal ambíciu naštartovať verejnoprospešné zbierky, teda motivovať organizátorov aj viac zaangažovať prispievateľov. Zámery sa podarilo naplniť.

V rámci grantových programov bolo za celú históriu filantropických aktivít prerozdelených viac ako 64 000 EUR. Finančne bolo podporených 22 individuálnych žiadostí, pričom prostriedky putovali napríklad na podporu mladých talentov, umelcov, neformálneho vzdelávania, športovcov a športových klubov. Nadácia M-MARKET tiež finančne podporila rôzne športové a kultúrne podujatia a pomohla i rodinám so zdravotne postihnutými deťmi.

„V minulom roku vzišlo zo spolupráce Nadácie M-MARKET a CpF partnerstvo crowdfundingovej platformy StartLab. Platforma je určená pre kreatívcov, startupy a všetkých aktívnych občanov, ktorí majú v hlave zaujímavé a originálne nápady a potrebujú na ich realizáciu získať finančné prostriedky.” Uviedol správca Nadácie M-MARKET Vladimír Kocúrek. Cieľom je podporiť nekomerčné projekty určené pre zlepšenie kvality života na Slovensku.
Foto: Nadácia M-MARKET
„V roku 2017 plánuje Nadácia M-MARKET pokračovať vo svojich etablovaných sociálnych aktivitách, ktoré aspoň určitou mierou prispievajú k zlepšeniu kvality života spoločnosti. Našou snahou je účelne podporovať zmysluplné projekty a byť oporou pre tých, ktorí to skutočne potrebujú,“ doplnil predseda správnej rady Nadácie M-MARKET Marián Šufliarsky.

Ďalšie informácie i činnosti nadácie nájdete na webe www.m-market.sk

Nadácia M-MARKET je nadáciou M-MARKET, akciová spoločnosť, ktorá je významnou slovenskou investičnou spoločnosťou sídliacou v Lučenci. Do svojej súčasnej podoby sa M-MARKET, akciová spoločnosť transformovala v roku 1997. Charakter jej pôsobenia na trhu je zachytený v prenájme nehnuteľností, ďalej v správcovských a developerských činnostiach a facility managemente. Medzi známy projekt spoločnosti patrí sieť nákupných a obchodných centier KOCKA.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Potravinový odpad na Slovensku: Tesco prináša pozitívnu zmenu a rozvíja spolupráce Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, hlasovať za projekty môžete už len do konca septembra

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.