Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nadácia baní pomáha v regióne už ôsmy rok

BRATISLAVA 30. januára – Hornonitrianske bane Prievidza rozdelili vlani 43 828 eur prostredníctvom Nadácie Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu medzi 73 žiadateľov. Najväčšia časť prostriedkov – viac ako 19 000 eur – smerovala tým, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii.

Vďaka príspevku nadácie Nemocnica v Bojniciach zmodernizovala pľúcne oddelenie zakúpením prístroja na neinvazívnu pľúcnu ventiláciu, určeného pre pacientov so závažnými pľúcnymi ochoreniami. ôsmim žiadateľom, fyzickým osobám, ktorým vážny zdravotný stav skomplikoval všedný život, prispela celkovou sumou 5 650 eur na kompenzáciu liečebných nákladov, nákup liekov, zdravotníckych pomôcok a na úhradu kúpeľnej liečby.

Nadácia nezostala ľahostajná ani voči pozostalým, ktorých živitelia tragicky prišli o život pri stavbe diaľničného mosta v Kurimanoch. Každá zo štyroch rodín dostala finančnú výpomoc 2 000 eur na riešenie svojej sociálnej situácie. Rovnako ako po iné roky, nezabudla na pomoc sirotám po baníkoch, ktorých život vyhasol pri plnení pracovných povinností. Pre 28 sirôt poskytla v predvianočnom období darčekové poukážky v hodnote 100 eur na dieťa.

Podporu so zabezpečením prevádzky novozriadeného Domova na polceste – Križovatka ocenili najmä aktivisti občianskeho združenia Dživipen, pre ktoré zabezpečila palivo na vykurovanie sociálneho zariadenia. Rímsko-katolíckej cirkvi v Banskej Bystrici prispela na prevádzkovanie hospicu a zariadení sociálnych služieb v Dome Božieho milosrdenstva. Na zvyšovanie kvality vzdelávania a zdokonaľovanie schopností talentovanej mládeže venovala 2 015 eur. Okrem iných aktivít podporila účasť nadaných žiakov na medzinárodnom kole súťaže v programovaní konanom vo Varšave a účasť dvoch študentov na výstave mladých vedcov s projektom robotického ramena v Rusku.

Účelom Nadácie Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu je aj rozvíjanie duchovných hodnôt a zachovanie kultúrneho dedičstva. Na splnenie tohto zámeru poskytla 5 150 eur.

K tradične podporovaným oblastiam patrí šport. Nadácia naň v roku 2012 vyčlenila 12 092 eur. Vďaka jej príspevku sa mohli uskutočniť viaceré atraktívne podujatia. Prispela aj na nákup športového, technického vybavenia a na úhradu časti nákladov súvisiacich so športovou činnosťou pre desiatku športových klubov.

Nadácia Bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu intenzívne pôsobí v regióne už osem rokov. Jej finančnou základňou sú dobrovoľné príspevky od sponzorov a príspevok 2% zo zaplatených daní od fyzických a právnických osôb. Poukázanie tohto príspevku v prospech nadácie vytvára príležitosť pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú a spolupodieľať sa na plnení ušľachtilého poslania a cieľov baníckej nadácie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zákazníci COOP Jednoty opäť vybrali zaujímavé projekty lokálnych komunít Hlasovanie v Tescu štartuje: Rozhodnite, koľko peňazí dostanú projekty vo vašom okolí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.