Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Na výhodné poistenie máte už len dva mesiace

BRATISLAVA 29. októbra – Od nového roka vojde do platnosti nová úroková miera podľa Opatrenia NBS SR č. 3 zo dňa 25. 6. 2013. Opatrenie stanovuje maximálnu Technickú úrokovú mieru na 1,9 % namiesto doterajších 2,5 %. Na otázku, čo to v praxi znamená, nám odpovedal Ing. Ivan Huspenina, odborný garant pre životné poistenie zo spoločnosti Universal MD: „Nová, nižšia maximálna úroková miera znamená, že od januára čaká Slovákov nižšie garantovanie zhodnotenia vkladu kapitálovej životnej poistky, a teda aj riziko nižšieho výnosu. Zmena sa bude týkať nielen nových poistení, ale aj tých poistencov, ktorí si budú chcieť po Novom roku zvýšiť svoje poistné krytie na dožitie. Poisťovňa im ho už prepočíta s novou sadzbou. 0,6 percentný rozdiel sa prejaví najmä pri týchto dlhodobejších životných poistkách na 30 až 40 rokov. Poistný rozdiel môže na konci poistnej lehoty narásť až na 10 %. Zmena úrokov sa však nebude týkať doterajších zmlúv a zmlúv uzatvorených do konca roku 2013.

Ak teda s poistením váhate, je rozhodne múdrejšie a výhodnejšie uzatvoriť poistku teraz a nie až v budúcom roku.“

Viac informácii nájdete na stránke www.kedpotrebujetepomoct.sk

O spoločnosti
Spoločnosť UNIVERSAL maklérsky dom, a.s. bola založená v októbri 2001 so zameraním na životné poistenie. Počas svojej činnosti s sa vyprofilovala na maklérsku spoločnosť, ktorá dokáže svojich klientov komplexne zastrešiť. Pôsobí v oblasti životného poistenia, investovania, poistenia priemyselných rizík, majetkového poistenia občanov a v oblasti sprostredkovania úverov a leasingov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Maratón či výlet s partiou. Aké cestovné poistenie sa oplatí najviac? Slovensko hlasom menších krajín v európskom vesmírnom priemysle

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.