Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. augusta 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Slovensku denne vykradnú 5 bytov

BRATISLAVA 13. augusta – Počet vlámaní do bytov rastie. V minulom roku bolo na Slovensku zistených 1742 vlámaní, čo je takmer 5 vykradnutých bytov denne. Štatistiky Ministerstva vnútra naznačujú, že na konci roka 2013 môže byť toto číslo ešte vyššie.

Kým v predchádzajúcom roku bolo za prvý polrok vykradnutých 779 bytov, tento rok boli zlodeji činnejší. Vykradli o vyše stovku bytov viac. Pozitívne vyznieva aspoň fakt, že počet objasnených prípadov narástol z 36 na 45 percent. Najviac krádeží bolo v Košickom, Nitrianskom a Bratislavskom kraji, najmenej v Prešovskom a Žilinskom.

Ako hovorí jedno ľudové porekadlo „čert nikdy nespí“. V súčasnosti sa skôr hodí „zlodej nikdy nespí“ alebo „zlodej nikdy nedovolenkuje“. Práve v období dovoleniek, keď zostávajú domy a byty opustené, hrozí vyššie riziko krádeže vlámaním.

Chráňte svoju investíciu
Kúpa bytu či domu je významná investícia azda pre každého, preto by mala byť patrične chránená. Niekedy však ani kvalitné bezpečnostné dvere neuchránia od neželaných návštevníkov, nehovoriac o tom, že nepredvídateľné živelné katastrofy ovplyvniť nedokáže nik. Stačí jeden úder blesku alebo požiar a pocit istoty a bezpečia môže byť razom preč. „Poistenie domu a domácnosti pomôže v ťažkých chvíľach prinavrátiť majetok, či už bol poškodený v dôsledku živelnej udalosti, krádeže, úmyselného poškodenia alebo zničenia treťou osobou“, radí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel. Nenechajte sa okradnúť

Dovolenková sezóna a s tým súvisiace opustené byty či domy pravidelne lákajú nevítaných návštevníkov. Predtým, než odídete na dovolenku, zabezpečte svoj domov proti krádeži v čo najvyššej možnej miere.

„Skontrolujte, či ste zavreli všetky okná, vypli domáce spotrebiče, nenechali pustenú vodu alebo plyn a riadne uzamkli každé vchodové dvere, cez ktoré sa zlodej môže dostať do domu“, radí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel. Dôležitou súčasťou ochrany majetku je poistenie domu a domácnosti. „Ak máte svoj domov poistený, no napriek všetkým zabezpečeniam zlodej vkĺzne do domu alebo ho zničí silný vietor či búrka, poisťovňa škody na majetku preplatí“, dodáva.

O SPOLOČNOSTI GENERTEL
Poisťovňa Genertel úspešne pôsobí na slovenskom trhu poistenia automobilov od roku 2010. Genertel.sk je prvá výlučne online poisťovňa na slovenskom trhu, ktorá poskytuje zákazníkom povinné zmluvné poistenie, miniHavarijné poistenie, plnohodnotné havarijné poistenie a teraz už aj poistenie domu a domácnosti. Spoločnosť Genertel poisťovňa a.s. pôsobí na slovenskom trhu oddelene a nezávisle od spoločnosti Generali Slovensko. Obe spoločnosti sú členmi skupiny Generali Group v krajinách strednej a východnej Európy. Skupina Generali Group je v kontinentálnej Európe lídrom na trhu priameho poistenia s viac ako 20 ročnými skúsenosťami a úspešnými spoločnosťami, patriacimi do skupiny: CosmosDirect v Nemecku, Genertel v Taliansku a Maďarsku a Generali France.

O SKUPINE Generali Group
Skupina Generali je vedúcim hráčom na globálnom poisťovacom a finančnom trhu. Skupina bola založená v roku 1831 v Terste a dnes je jedným z najväčších poskytovateľov poistenia v Európe a najväčší poskytovateľ životného poistenia v Európe. Skupina takisto patrí k najvýznamnejším svetovým správcom aktív s aktívami v celkovej hodnote viac ako 400 miliárd eur. S viac ako 100 000 predajcami v zamestnaneckom pomere, ktorí slúžia 70 miliónom klientov v 68 krajinách, zastáva vedúcu pozíciu v západnej Európe a nadobúda čoraz významnejšie miesto vo východnej Európe a Ázii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

20 rokov AAA AUTO na slovenskom trhu: 300-tisíc predaných áut KOOPERATIVA prináša nájomné bývanie už aj do Bratislavy – sprístupní 102 bytov v komplexe Ovocné sady Trnávka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.