Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Na registráciu k francúzskej dani Ecotaxe sa neoplatí čakať

BRATISLAVA 24. septembra – Spustenie systému výberu francúzskej dane Ecotaxe sa podľa oznámenia francúzskych úradov posúva z 1. októbra 2013 na 1. januára 2014. „Napriek tomu, že spustenie dane sa posunulo, mali by sa dopravcovia registrovať čo najskôr, aby sa vyhli čakaniu na hraniciach a vysokým pokutám,“ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ českej a slovenskej pobočky DKV Euro Service. Podľa aktuálnych informácií riskuje vodič auta bez platnej palubnej jednotky OBU na ceste, spoplatnenej daňou Ecotaxe pokutu vo výške 750 eur a pokiaľ sa mu nepodarí spoplatnenú cestu opustiť najneskôr do 4 kilometrov, riskuje opäť rovnakú pokutu pri ďalšej

Ak sa dopravná spoločnosť zaregistruje u certifikovaného partnera Ecotaxe, akým je DKV Euro Service, získa palubnú jednotku s možnosťou následného vyúčtovania dane (režim PostPay) vrátane nároku na zľavu vo výške 10 percent. DKV ponúka svojim zákazníkom jednoduchú registráciu na internete v niekoľkých svetových jazykoch vrátane češtiny. Užívateľ zároveň získa zoznam všetkých dokumentov, ktoré musí predložiť, aby registráciu dokončil bez zbytočného zdržania.

Ak sa dopravca rozhodne pre režim platby PrePay, je možné sa zaregistrovať pri vstupe na územie Francúzska na hraniciach so susednými štátmi, a to na obchodných miestach Ecomouv´, na ktorých akceptujú aj kartu DKV. Vodiči musia predovšetkým začiatkom januára počítať s niekoľkohodinovými kolónami a nutnosťou mať pri sebe požadované registračné dokumenty.

Ďalšie informácie o internetovej registrácii DKV Euro Service a zoznam predajných miest Ecomouv´ nájdete na www.dkv-ecotaxe.com.

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorazovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. V roku 2012 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5,34 miliardy eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 680 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,9 milióna servisných kariet DKV u 98 000 zákazníkov. V roku 2012 bola karta DKV vyhlásená ôsmy krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Výzva na vyjadrenie záujmu Až 15 % z viac ako 106 000 detí muselo vyhľadať očného lekára. BILLA spúšťa 7. ročník preventívneho programu „Zdravé oči už v škôlke“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.