Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na pôde PEVŠ vystúpi čínsky politológ Prof. Zhu Xiaozhong

BRATISLAVA 24. októbra – V stredu, 24. októbra 2012 sa o 11:00 hodine vo Veľkej Aule budovy Paneurópskej vysokej školy na Tematínskej ulici uskutoční prednáška Prof. Zhu Xiaozhonga, riaditeľa Ústavu pre Rusko, východnú Európu a centrálnu Áziu Čínskej akadémie spoločenských vied v Pekingu, pod názvom: „O súčasných postojoch Číny k Rusku, i krajinám stredo -východnej Európy a o smerovaní jej ďalších vzťahov s nimi“.

Študenti budú mať možnosť otvorene diskutovať o novej politickej i hospodárskej stratégii Číny voči našej krajine i Rusku i o ďalšom smerovaní Číny po nedávnom zasadaní čínskeho politbyra v Pekingu.

„Som rád, že môžeme na pôde našej školy privítať vzácneho hosťa, ktorý sa podelí o svoje skúsenosti s našimi študentmi. Paneurópska vysoká škola úzko spolupracuje s čínskymi univerzitami o čom vypovedajú aj bilaterálne zmluvy, ktoré mame uzavreté a stále ich rozvíjame. Túto spoluprácu som osobne podporil letnou návštevou na City University v Hong Kongu“, hovorí o spolupráci s čínskymi univerzitami rektor PEVŠ Ján Svák.

Študenti PEVŠ majú možnosť študovať nielen v rámci európskych a ázijských univerzít, ale aj v rámci Compostela Group of Universities – zoskupenie prestížnych svetových univerzít, medzi ktoré patrí aj Paneurópska vysoká škola.

Profesor Zhu Xiaozhong je moderný čínsky intelektuál, politológ, so zameraním na Rusko a Európu. Vyjadruje sa k politickej a hospodárskej situácii súčasného smerovania Číny a geopolitického aspektu tohto smerovania. Osobitne podnetné sú jeho pohľady na postoj Číny k regiónu strednej a východnej Európy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád Doprajte si zdravie z vlastnej záhrady (video a podcast)

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.