Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Na DKV Truck Service sa spolieha viac vodičov

BRATISLAVA 9. mája – Až 300 tisíc vodičov kamiónov vyriešilo v minulom roku technický problém počas prepravy prostredníctvom nepretržitej asistenčnej služby DKV Truck Service. Oproti predchádzajúcemu roku vzrástol počet žiadostí o pomoc v núdzi o viac než 10 000. „Vďaka zjednodušeniu systému asistenčných služieb a rozšíreniu využívania servisnej siete sa nám podarilo vo väčšine prípadov poskytnúť odbornú pomoc do 30 minút od nahlásenia poruchy,“ hovorí Manfred Detel, riaditeľ divízie Vehicle Services DKV Euro Service. Služba je dostupná pre majiteľov karty DKV prostredníctvom tiesňovej linky 00800 365 24 365 v 38 európskych krajinách.

Podľa M. Detela je možné 95 % porúch riešiť priamo na mieste. Najčastejšími príčinami prerušení jazdy bývajú poškodené pneumatiky a poruchy na elektronike. „V okamihu, keď servisná centrála prevezme hovor, operátori servisného centra DKV hovoriaci niekoľkými svetovými jazykmi skoordinujú všetko, čo je potrebné urobiť,“ vysvetľuje M. Detel. Ak okamžitá oprava nie je možná, DKV Truck Service zaistí odtiahnutie vozidla. „Dôležitý je intenzívny dialóg s našimi kvalifikovanými servisnými partnermi,“ vysvetľuje Manfred Detel. „Len týmto spôsobom môžu byť požiadavky našich zákazníkov a partnerov vybavené vo vysokej kvalite, na ktorú sú zvyknutí.“

Asistenčná služba DKV Truck Service zahŕňa odstraňovanie porúch, vyslobodenie, odťah či spojazdnenie vozidla a dokonca aj sprostredkovanie náhradného automobilu. Okrem toho zaisťuje prepravu vozidiel späť do krajiny pôvodu, prekládku nákladu, tlmočnícke a prekladateľské služby, rezervácie hotelov pre vodiča a doprovod, rezerváciu cestovných lístkov a pomoc pri výmene či získanie nových dokladov. Pracovníci asistenčnej služby poskytujú rovnako bezplatný informačný servis, ktorý zahŕňa napríklad zistenie adresy najbližšieho servisu, čerpacie stanice a podobne. Pre lepšiu kontrolu nákladov za služby DKV Truck Service si môžu zákazníci stanoviť individuálny limit pre výšku plnenia za služby spojené s núdzovým volaním. Do zvoleného limitu môže vodič vozidla platiť kartou DKV bez schvaľovania. Ak by bola cena vyššia, DKV obratom zákazníka skontaktuje a on sám sa rozhodne, či má byť služba poskytnutá .

DKV Euro Service: líder v službách v oblasti dopravy
DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva vyše 700 pracovníkov po celej Európe a v roku 2013 dosiahla obrat 5,5 miliárd eur. V minulom roku boli v obehu približne 2 milióny servisných kariet DKV a palubných jednotiek u viac ako 100 000 zákazníkov. V rovnakom roku bola karta DKV už po deviatykrát za sebou vyhlásená „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

DKV Mobility a 4Fleet Group rozširujú spoluprácu na Rakúsko Automatizovaná úhrada mýta s DKV Box Europe už aj na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.