Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. februára 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Most-Híd: Chceme zákon proti plateniu parkovného pred nemocnicami

BRATISLAVA 7. februára – Poslanci NR SR strany Most-Híd József Nagy a Gabriel Csicsai tvrdia, že na Slovensku by mal byť zákon, ktorý skoncuje s vyberaním parkovného pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.
Témou, ktorá už dlhodobo rezonuje na Slovensku, je spoplatnenie parkovísk pred nemocnicami. Ľudia sú právom nahnevaní, že pri návšteve lekára či chorého príbuzného musia platiť za parkovanie. Spisujú petície, ktorými vyjadrujú svoj jednoznačný nesúhlas s takýmito praktikami. V Bratislave takto vyzbierali už vyše tisíc podpisov, v okresnom meste Dunajská Streda dokonca svojím podpisom protest proti spoplatneniu parkovísk už vyjadrilo viac ako 6 000 nespokojných ľudí. Treba však dodať, že ide o problém, ktorý sa týka aj ďalších slovenských miest.
Poslanci NR SR strany Most-Híd József Nagy a Gabriel Csicsai, ktorí intenzívne poukazujú na škandalózne spoplatnenie parkovacích miest pred dunajskostredskou nemocnicou, sú presvedčení, že situáciu musí vyriešiť zákon. „Ten by mal garantovať, že parkoviská vo vlastníctve štátu, samosprávneho kraja alebo obce pri zdravotníckych zariadeniach by mali byť pre pacientov bezplatné,“ tvrdia poslanci strany Most-Híd, pričom Jozsef Nagy v tejto súvislosti vyzýva premiéra Roberta Fica, aby spomínaný zákon jeho vláda predložila na marcovej parlamentnej schôdzi. „V opačnom prípade som sám pripravený takýto návrh zákona predložiť,“ dodáva József Nagy.

Františka Dušíková
tlačová tajomníčka Most-Híd

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr

K téme

365.bank je najlepšou digitálnou bankou na Slovensku podľa prestížneho magazínu Euromoney Slovenský olympijský dom v Paríži prezentuje čerstvo spustená webová stránka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.