Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Modrý kamión sa zapísal medzi slovenské rekordy

BRATISLAVA 13. júna – Do slovenskej knihy rekordov pribudol v piatok 8. júna nový zápis. Podpísal sa pod neho špeciálny kamión IBM Systems Technology Truck, v ktorom si viac ako 1300 fanúšikov IT mohli celý minulý týždeň na vlastnej koži vyskúšať technológie spoločnosti IBM a diskutovať s expertmi o inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú zlepšovať kvalitu života. „Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí nám v piatok popoludní pomohli vytvoriť nový slovenský rekord v počte dotykov s IBM,“ povedal Branislav Kohl, riaditeľ marketingu a komunikácie IBM Slovensko. „Počas celého týždňa bolo naším cieľom sprístupniť a priblížiť verejnosti technologické riešenia, za ktorými stojí IBM. Verím, že sa nám to podarilo a ukázali sme vyše 1300 návštevníkom kamióna, ako informačné technológie pomáhajú a uľahčujú život bez toho, aby sme si ich uvedomovali. Mnohí návštevníci nášho pojazdného technologického laboratória s prekvapením zistili, že vynálezy, produkty a riešenia spoločnosti IBM sa ich skutočne dotýkajú každý deň. Napríklad pri používaní kreditnej karty alebo pri predpovedi počasia.“

Kamión na Slovensko dorazil v rámci veľkého turné po Európe. Verejnosti bol dostupný v dňoch 4. až 6. júna na parkovisku pri Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Mlynskej doline. Následne sa presunul na námestie M.R. Štefánika v areáli Eurovea, kde návštevníci mali 7. a 8. júna príležitosť diskutovať o jednotlivých produktoch a demách priamo s technologickými odborníkmi IBM i Národného centra telemedicínskych služieb.

V kamióne bola k dispozícii široká paleta technológií IBM, vrátane produktov System x, System p a System Storage. Zákazníci a fanúšikovia technológií sa mohli oboznámiť so serverovými, úložnými a sieťovými riešeniami IBM, vrátane softvéru na ich správu a virtualizáciu.

Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke http://www-03.ibm.com/systems/sk/info/ibm_truck.html

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Tip na veľkonočný víkend: Vinárske podujatie bude na Bielu sobotu v Suchej nad Parnou V lete a či v zime, na čistinke každému je dobre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.