Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Modernizácia verejného osvetlenia v Bánovciach nad Bebravou

BRATISLAVA 26. februára – Cofely začala v decembri minulého roku, na základe výhry vo verejnej súťaži, s modernizáciou verejného osvetlenia v Bánovciach nad Bebravou. Projekt by mal byť ukončený v marci tohto roku.

Komplexná modernizácia verejného osvetlenia, ktorá v súčasnosti v Bánovciach prebieha, zahŕňa okrem výmeny starých svietidiel a kabeláže aj služby zamerané na zvýšenie energetickej efektívnosti sústavy. „Jedným z hlavných dôvodov modernizácie verejného osvetlenia v mestách na Slovensku je zvýšenie energetickej efektívnosti, čoho logickým dôsledkom je dlhodobé zníženie nákladov na elektrickú energiu a prevádzku. V Bánovciach predpokladáme 70%-né zníženie príkonu voči pôvodnej sústave. Príkon svietidiel sa zníži na hodnotu 72,82 kW, čo sa odrazí na znížení nákladov na energiu a zároveň sa zvýši svietivosť,“ hovorí Róbert Ruňanin, riaditeľ Divízie obchodných činností Cofely.

V rámci pozemných komunikácií mesta nainštaluje Cofely po demontáži starých svietidiel 1 603 nových LED svietidiel v siedmych prevedeniach. Okrem nich dodá a namontuje kabeláž do stožiarov a nové výložníky, čo prispeje k zlepšeniu svetelno-technických parametrov mestských komunikácií. V meste taktiež zrealizuje demontáž a montáž 16 km lanového vedenia pre svietidlá a zabezpečí komplexnú výmenu a dodávku 31 rozvádzačov osvetlenia. Pre zvýšenie bezpečnosti pre chodcov Cofely dodá a nainštaluje 36 stožiarov osvetlenia spolu s LED svietidlami na priechody pre chodcov.

„Špecifikom projektu modernizácie verejného osvetlenia v Bánovciach je implementácia riadiaceho systému City Touch, ktorý zabezpečí monitoring každého nového nainštalovaného svietidla, poskytne riadenie jednotlivých svetelných bodov, detekciu chýb, ich notifikáciu a presné meranie spotrebovanej energie. Jednotlivé LED svietidlá sú vybavené technológiou bezdrôtovej obojsmernej GSM komunikácie a inteligentnými prvkami ovládania, ktoré prebieha priamo cez verejnú mobilnú sieť s pripojením na vzdialený dispečing “ hovorí Róbert Ruňanin.

Cofely v rámci projektu modernizácie verejného osvetlenia poskytne mestu 10-ročnú záruku na svietidlá a 5-ročnú záruku na dielo.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Štát dokáže napredovať podobne ako firma. Len musí zaviesť inovácie Posledný Panter je na trati a uzatvára dodávku 25 elektrických „šeliem“ z najväčšieho tendra ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.