Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Moderná škola budúcnosti realitou už dnes

BRATISLAVA 9. októbra – Moderná škola nie je len témou konferencie, ktorú 9. októbra 2012 pripravila spoločnosť DATALAN, ale na mnohých slovenských školách už aj fungujúcou realitou. O informácie, ako môže modernizácia školy zefektívniť výučbu, uľahčiť štúdium žiakom a prácu pedagógom, sa zaujímalo viac než 120 zástupcov stredných škôl z celého Slovenska, ktorí sa konferencie

Aktuálny ročník konferencie Moderná škola predstavil trendy na Slovensku aj vo svete, nové technológie pre podporu vzdelávania, nové služby pre študentov a učiteľov, a hostí zaujala aj prehliadka riešení moderných škôl s praktickými ukážkami. Prezentácie odborníkov priniesli informácie o možnostiach školstva na Slovensku, a hostí oboznámili s potenciálom, ktorý ponúkajú inovatívne technológie.

Úvod bol venovaný najmä zhodnoteniu trendov a modernizácie vzdelávania. DATALAN predstavil svoju stratégiu a víziu pre modernú školu. „Rozšíreným omylom je, že moderná škola vyžaduje obrovské investície, no ukazuje sa, že to nemusí byť vždy pravda. Často aj s malými investíciami a efektívnejším využitím existujúcich technológií je možné dosiahnuť posun a zlepšenie,“ hovorí Marek Paščák, člen predstavenstva a obchodný riaditeľ DATALANu. Podľa neho je však potrebné na modernizáciu myslieť aj v kontexte „zákazníkov“ – čiže študentov.

„Dnešné deti a mládež sú totiž navyknuté na iný druh konzumovania obsahu a vyžadujú často aj lákavý obal, nielen obsah,“ prízvukuje Paščák. S tým podľa neho súvisí využívanie moderných a interaktívnych foriem prezentácie učiva.

V druhej časti konferencie boli predstavené aj nástroje partnerov konferencie na modernizáciu vzdelávania. Epson napríklad predstavil svoje riešenie 3LCD pre atraktívnejšie zobrazovanie a interaktivitu. Microsoft zase prezentoval svoje cloudové riešenie kancelárskeho balíka Office 365. Zaujímavosťou bola interaktívna výučba s meracím systémom PASCO, ktorý je možné využívať aj mobilne a v PC následne analyzovať a zobrazovať namerané dáta, čo pre študentov simuluje reálnu prácu.

DATALAN predstavil aj svoj produkt KORWIN určený pre školy, ktorý výrazne zjednodušuje vedenie agendy, reportingu, financií, logistiky, či správy školskej dokumentácie. „Nástroj KORWIN je názornou ukážkou toho, ako užitočný program doslova za pár eur môže znamenať pre školu výraznú úsporu, pretože učitelia sa nemusia toľko venovať administratíve a navyše dokáže zefektívniť chod inštitúcie ako takej,“ povedal Paščák. „Slovenské školstvo dokáže byť konkurencieschopné. Ambície má a je obdivuhodné vidieť nasadenie ľudí, ktorí v tomto segmente pracujú. Verím, že o rok budeme mať možnosť na konferencii prezentovať ďalšie úspešné realizácie a zaujímavé projekty, ktoré budú na Slovensku pribúdať,“ uzavrel.

O spoločnosti DATALAN, a.s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Vďaka skúsenému tímu odborníkov spoločnosť úspešne zrealizovala rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2009 a ISO/IEC 27001:2006.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Union vychádza v ústrety rodičom, o benefit preplatenia liekov možno požiadať už priamo cez mobil Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.