Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí vedci zo Slovenska súťažia na GENIUS olympiáde v USA

BRATISLAVA 27. júna – V týchto dňoch piati nadaní žiaci stredných škôl v oblasti vedy a techniky, ktorí uspeli na Celoštátnej súťažnej prehliadke bádateľských projektov žiakov stredných škôl – ScientiaProFuturo 2011, súťažia s tromi bádateľskými projektmi na medzinárodnej olympiáde GENIUS (International High School Project Fair on Environment) v Oswego.

Na GENIUS olympiáde, ktorá prebieha na New Yorskej štátnej univerzite v Oswego, mladí bádatelia z viac ako 50 štátov z celého sveta súťažia s 248 projektmi v štyroch súťažných kategóriách – ekológia, ekológia a biodiverzita, kvalita životného prostredia a zdroje energie.

Cieľom súťaže je podporovať žiakov stredných škôl v hľadaní riešení environmentálnych problémov a usmerniť ich, aby prispeli k ochrane a zlepšeniu životného prostredia. GENIUS olympiádu vyhlasuje a organizuje New Yorská štátna univerzita a nadácia pre vedu a vzdelávanie Terra. Autori najkvalitnejších projektov získajú nielen zlaté, strieborné, bronzové medaily, vecné ceny, ale aj štipendium na štúdium na New Yorskej štátnej univerzite.

Slovenskú republiku na GENIUS olympiáde 2012 reprezentujú: Jana Končalová a Martina Kunská, žiačky Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach, s bádateľským projektom s názvom „Komplexné porovnanie dvoch úsekov rieky Žitava“; Juraj Lörinčík a Milan Tkáčik, žiaci Gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave, s bádateľským projektom s názvom „Náhle ionosférické poruchy“; Katarína Marková, žiačka Gymnázia na Alejovej ulici v Košiciach s bádateľským projektom s názvom „Fauna článkonožcov v Snežnej

Na GENIUS olympiádu 2012 žiaci postúpili z Celoštátnej súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl –ScientiaProFuturo 2011, ktorú vyhlasuje a organizuje občianske združenie Mladí vedci Slovenska v rámci projektu podporovaného Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. LPP-0351-09. Hlavným partnerom súťaže ScientiaProFuturo sú Slovenské elektrárne, a.s. Bližšie informácie nájdete na www.scientiaprofuturo.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kaufland cez víkend otvoril svoj sedemnásty K Park, do Brezna prišiel aj Separ Ako byť šťastní, keď sa svet okolo rúca? Divadlo na Tomovom jazere

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.