Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí Slováci uspeli vo svete

BRATISLAVA 24. júla – Tím AIM z Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach sa zúčastnil najväčšej európskej súťaže študentských spoločností zakladaných v rámci vzdelávacích programov Junior Achievement – Company of the Year Competition 2012 v rumunskej Bukurešti. V konkurencii 31 krajín získal v hlavnej kategórii 3. miesto a zopakoval tak vlaňajšie historicky prvé ocenenie v tejto prestížnej súťaži.

Študentský tím égalité z Evanjelického gymnázia v Tisovci patril so svojim projektom – filmom k problematike migrácie – medzi ocenených finalistov na medzinárodnej súťaži HP Social Innovation Relay. Ako víťazi národného kola súťaže sa zúčastnili globálneho finále spolu s najlepšími tímami z 13 krajín sveta. Víťazom druhého ročníka Social Innovation Relay sa stal tím z Juhoafrickej republiky s konceptom solárnej lampy z recyklovaných materiálov. Na druhom mieste sa umiestnil spolu so slovenským tímom égalité tím z Číny, ktorý vytvoril program na školenie mladých dobrovoľníkov pre prácu so staršími ľuďmi.

Študentská spoločnosť Aim získala ocenenie so svojím produktom – energetickou čokoládou. Mladým podnikateľom sa podarilo presvedčiť porotu zloženú z ľudí prevažne z biznis prostredia o sile ich produktu, marketingu a obchodov, ktoré sa im podarilo počas školského roka rozbehnúť. Porota ocenila ich tímového ducha a posunula ich na celkovo tretie miesto ako jedinú odmenenú krajinu zo strednej a východnej Európy, za Izrael a celkových víťazov Írsko.

„Som neuveriteľne hrdá a šťastná. Uspieť na tak prestížnej súťaži pod tlakom tak veľkej konkurencie je niečo neopísateľné. Verím, že mojim študentom sa vďaka predmetu aplikovaná ekonómia otvorili nové možnosti a ukázalo im to, že ak vynaložia dostatok námahy a budú veriť sebe, svojim schopnostiam a budú ochotní sa učiť od skúsenejších, nič nie je nemožné.“ Eva Vanečková, učiteľka programu Aplikovaná ekonómia, Gymnázium Poštová,

„Počas súťaže Social Innovation Relay sme sa zamýšľali nad globálnymi problémami a snažili sme sa na ne nájsť riešenia, ktoré by zveľadili život na našej planéte. Social Innovation Relay nám poskytla obrovskú skúsenosť v tímovej spolupráci, v prezentovaní nášho nápadu a naučila nás myslieť vo veľkom. Film Kick out the difference je študentský amatérsky film, ktorý sa zaoberá problematikou migrácie a jej vplyvu na spoločnosť. Skutočný príbeh stredoškoláčky je emotívny a ukazuje mladým ľuďom príčiny migrácie. Snahou tohto filmu je informovať mladých ľudí o tejto problematike a znížiť predsudky voči migrantom.“ Hana Opálková z tímu égalité.

Social Innovation Relay je medzinárodná súťaž študentských tímov z 13 krajín sveta, ktorých úlohou bolo vytvoriť projekt s pozitívnym dopadom na spoločnosť. Študenti, ktorí sa zúčastnili tejto interaktívnej online súťaže, boli po celý čas vedení zamestnancami HP, ktorí ich učili myslieť inovatívne a pomáhali im rozvíjať zručnosti, ktoré im v budúcnosti pomôžu stať sa globálne orientovanými a spoločensky zodpovednými podnikateľmi.

Junior Achievement Slovensko, n.o., je profesionálna nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá 20 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú, ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V júni 2012 dosiahol počet absolventov 226186 študentov. Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a členom Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Mladí esejisti reflektovali na dve dekády Slovenska v Európskej únii Mladí Slováci rozbehli unikátny projekt: BHARTER je prvý zelený swapovací portál na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.