Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí neplánujú stráviť kariéru v jednej firme

BRATISLAVA 23. apríla – Deväť z desiatich študentov popredných univerzít je pripravených presťahovať sa do inej krajiny za svojou vysnenou prácou. Budúci biznis lídri sú uvedomelí, takmer všetci chcú pracovať pre spoločnosti, ktoré sa angažujú v práci pre komunitu. Ale iba štvrtina opýtaných považuje za pravdepodobné, že by svoju kariéru strávili v jednej firme. Tieto zistenia vyplynuli z prieskumu spoločnosti KPMG medzi viac ako 300 študentmi z 28 krajín sveta.

Viac ako dve tretiny (67%) študentov uviedlo, že majú jasnú predstavu o tom, v akom odvetví chcú po ukončení štúdia pracovať. Najčastejšou voľbou mladých, ktorí študujú biznis, bol sektor financií (44%) a profesionálnych služieb (23%). Odvetvie technológií si vybralo len 10% opýtaných a to napriek tomu, že 66% respondentov si myslí, že tento priemysel bude dominovať v priebehu nasledujúcich 20 rokov.

Menej ako štvrtina (23%) študentov oslovených v prieskume KPMG považuje za pravdepodobné, že budú pracovať pre rovnakú spoločnosť po celú dobu svojej kariéry. Viac ako štvrtina (27%) sa naopak vyjadrila, že to nie je vôbec pravdepodobné.

„Keďže dnešní študenti biznisu majú jasnú predstavu o profesii, ktorú chcú vykonávať, dôkladne si vyberajú organizáciu, pre ktorú budú pracovať. Neboja sa vystriedať viacero firiem ani krajín na to, aby našli tú správnu kariérnu príležitosť,“ povedal Theo van Eeden, partner zodpovedný za oblasť ľudských zdrojov, KPMG na Slovensku.

Skoro dve tretiny (60%) popredných študentov biznisu sa v prieskume KPMG vyjadrili, že ďalšia globálna finančná kríza by mala podstatný vplyv na ich kariérne vyhliadky. Z výsledkov tiež vyplynulo, že 94% mladých má pocit, že rozsiahla globálna sieť kontaktov je dôležitou súčasťou budovania úspešnej kariéry. Veľká väčšina (92%) respondentov považuje za dôležité, aby organizácia, pre ktorú pracujú, prispievala svojimi aktivitami k lepšiemu fungovaniu komunity a chodu

Prieskum medzi študentmi univerzít uskutočnila spoločnosť KPMG v rámci celosvetového finále súťaže KPMG International Case Competition (KICC), ktoré sa konalo 13-16.4.2015 v Dubaji. Slovensko na podujatí zastupoval tím v zložení Oto Karas (FM UK Bratislava), Peter Kopačka, Zuzana Ondrejová a Lukáš Režňák. V úzkom finále medzi sebou súperili tímy zo Španielska, Veľkej Británie a Švédska. Z celkového víťazstva sa tešili študenti zo Švédska.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Skvelý nový svet máme na dosah. Politika ale musí ísť bokom Mladí Európania kupujú viac falšovaných výrobkov a pokračujú vo využívaní pirátskeho obsahu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.