Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí chemici sa zapájajú do medzinárodnej súťaže

BRATISLAVA 29. januára – Slovenskí talentovaní študenti sa opäť zapoja do medzinárodnej chemickej súťaže. Tému „S chémiou od suroviny k materiálu“ musia žiaci a študenti pretaviť do súťažných projektov. Včera si v Bratislave prevzali pomôcky potrebné na vypracovanie súťažných projektov.

Dvanásty ročník medzinárodnej súťaže už tradične organizuje Zväz učiteľov chémie Rakúska, ktorého slovenským partnerom je Štátny pedagogický ústav. Organizátori očakávajú, že svoje projekty pošle tento rok viac než 16 500 študentov z 212 európskych škôl, medzi nimi aj študenti a žiaci troch stredných a základných škôl z Bratislavy a Košíc. Cieľom súťaže je podporiť výučbu chémie a povzbudiť študentov, aby si reálne vyskúšali chemické pokusy.

„Súťaž okrem praktickej časti má študentov priviesť k odpovediam na zaujímavé otázky: odkiaľ pochádzajú materiály, ako môžeme materiály optimalizovať, aby menej zaťažovali životné prostredie alebo do akej miery budú materiály dostupné v budúcnosti,“ hovorí prof. Dr. Ralf Becker, predseda Zväzu učiteľov chémie Rakúska (VCÖ) a vedúci projektu.

Projekt finančne podporuje chemický koncern LANXESS, ktorý chce aj takýmto spôsobom zlepšovať výučbu prírodovedných a technických predmetov. Za poskytnuté peniaze sa zakúpia prístroje a materiály na experimenty, ktoré sa po súťaži stanú majetkom škôl. „Dlhodobo sa angažujeme vo vzdelávacích a osvetových projektoch. Znalosti a vedomosti sú základom pre udržateľnosť a sú dôležitým zdrojom, ktorý máme kedykoľvek k dispozícii,“ povedal Manfred Stiedl, zástupca spoločnosti LANXESS pri oficiálnom štarte projektu na Gymnáziu Jána Papánka v Bratislave.

Na Slovensku sa projektu okrem žiakov Gymnázia Jána Papánka v Bratislave a Gymnázia Bilíkova v Bratislave, zúčastnia aj žiaci základnej školy Bielikova v Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ako byť šťastní, keď sa svet okolo rúca? Divadlo na Tomovom jazere Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.