Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí chcú vidieť podnikateľské vzory

BRATISLAVA 29. januára – Neformálna konferencia Entrepreneurship Forum 2013, ktorá sa bude konať 30. januára, svoju kapacitu obsadila za dva dni. Účastníkov zaujal program – príbehy firiem šiestich významných podnikateľov a iniciatívy na podporu podnikania mladých.

Entrepreneurship Forum 2013 je fórum o podnikateľských nápadoch a skúsenostiach. Jeho hlavným cieľom je ukázať zaujímavé príbehy podnikateľov a ich firiem, vytvoriť priestor na otvorenú diskusiu o start-upoch a ponúknuť účastníkom praktické informácie na rozbeh podnikania. Je určený nielen študentom stredných a vysokých škôl, ktorí premýšľajú nad kariérou podnikateľa, ale aj pre tých, ktorí už podnikajú a učiteľom. Všetky informácie o podujatí sú uverejnené na www.jasr.sk/esf 2013.

„Naším cieľom je priblížiť podnikanie mladým ľuďom a ukázať im úspešné príbehy podnikateľov. Chceme podporiť podnikateľské myslenie, rozvoj start-upov a povzbudiť ich k podnikaniu ako jednej z možností ich profesionálneho smerovania,“ hovorí generálna riaditeľka Junior Achievement Slovensko Monika Korkošová.

O svoje inšpiratívne príbehy sa podelí šesť podnikateľov, ktorých firmy postupne vyrástli. Sú medzi nimi kouč Rudolf Lukačka, zakladateľ Tuli.sk Martin Guttman, riaditeľ vonkajších vzťahov PPA Controll Karol Pavlů, Milan Troška či víťazi Podnikateľského nápadu roka 2012 Daniel Minárik a Jozef Štefanka. Účastníci sa tiež dozvedia, ako najrýchlejšie naštartovať svoju firmu a či sa oplatí vsadiť na kvalitu výrobkov. Na záver podujatia budú mať účastníci možnosť diskutovať, ako uspieť s podnikateľským nápadom a rozbehnúť svoj projekt.

„Firemná filozofia našej spoločnosti hovorí, okrem iného, aj o podporovaní jednotlivcov, aby mohli naplno realizovať svoj potenciál. Mladí ľudia, či už stredoškoláci alebo čerství absolventi vysokých škôl, potrebujú pomoc okolia, aby mohli napredovať. Aj pre tento zámer v Microsofte venujeme naše úsilie niekoľkým úspešným projektom, ktorých cieľom je v rôznych oblastiach ako napríklad rozvoj digitálnej gramotnosti, podpora znevýhodnených skupín obyvateľov alebo podpora začínajúcich mladých podnikateľov, pomôcť mladým ľudom a tým prospechu tejto krajiny,“ hovorí Lucia Al Zafari Benkovičová zo spoločnosti Microsoft Slovakia.

Organizátori podujatie pripravili na základe výsledkov prieskumu prekážok v podnikaní mladých ľudí na Slovensku, kde viac ako 70% respondentov považuje za prekážku nedostatok skúseností, vedomostí a odborných kontaktov. Informácie o prieskume sú uverejnené: www.jasr.sk/prieskum_gotobusiness

Fórum o podnikateľských nápadoch a skúsenostiach sa uskutoční v stredu 30. januára 2013 v Pálffyho paláci v Bratislave. Podujatie realizujú Microsoft Slovakia, Združenie mladých podnikateľov Slovenska a Junior Achievement Slovensko v rámci programu Microsoft YouthSpark.

Program YouthSpark, ktorý len pred nedávnom predstavila spoločnosť Microsoft, ponúka mladej generácii nové príležitosti a možnosti zamestnať sa alebo podnikať. Počas najbližších 3 rokov by mal vytvoriť nové príležitosti pre 300 miliónov mladých ľudí vo viac ako 100 krajinách sveta. Program zastrešuje niekoľko globálnych programov pre mladých ľudí, ktoré Microsoft pripravil v spolupráci s vládami, neziskovými organizáciami a súkromným sektorom.

Informácie o organizátorovi
JASR poskytuje mladým ľuďom nadštandardné podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. Vzdelávacie programy, ktoré sú určené pre mladých ľudí od 10 rokov, sa realizujú metódou zážitkového učenia od roku 1992. V súčasnosti má JASR viac ako 225.000 absolventov programov a pýši sa mnohými úspechmi či oceneniami zo súťaží nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ako byť šťastní, keď sa svet okolo rúca? Divadlo na Tomovom jazere Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.