Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí bádatelia si prevzali ceny Scientia Pro Futuro 2012

BRATISLAVA 9. novembra – Víťazi Celoštátnej súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro si prevzali prestížne ocenenia – nominácie na medzinárodné súťaže vo vede a technike a finančné odmeny.

Hlavná cena Scientia Pro Futuro – cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najkvalitnejší projekt, ktorú predstavuje diplom a finančná odmena v hodnote 250  za projekt bola udelená autorom troch žiackych bádateľským projektov: Michaele Bujdovej z Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove za projekt „Výskyt, ekológia a etológia vydry riečnej (Lutralutra Linné 1 758) na hornom toku rieky Topľa v a nad mestom Bardejov“, Michalovi Dorkovi a Saši Havrillovej z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach za projekt „Experimentálne štúdium plazmového výboja vo vzduchu“ a Júlii Hurníkovej z Gymnázia, Park mládeže 5, v Košiciach za projekt „Riziko nakazenia sa parazitmi v rekreačných oblastiach Tatranského národného parku“. Hlavná cena ScientiaProFuturo – cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR (diplom a finančná odmena 500 ) bola udelená aj: RNDr. Jánovi Klebanovi, PhD.; RNDr. Márii Švikovej, CSc. a MVDr. Martine Miterpákovej, PhD.– pedagógom stredných škôl a vedec
ko-výskumnej pracovníčke z Parazitologického ústavu SAV v Košiciach, ktorí metodicky viedli ocenených žiakov.

Špeciálne ceny Scientia Pro Futuro– nominácie na 6 významných medzinárodných súťaží vo vede a technike pre žiakov stredných škôl (I-SWEEEP 2013, Intel ISEF 2013, GENIUS Olympiad 2013, EUCYS 2013, CASTIC 2013, MEF 2013), ktoré sa uskutočnia v USA, Českej republike, Číne a Turecku získali 19 mladí bádatelia. Zoznam ocenených nájdete na www.scientiaprofuturo.sk.

Celoštátna súťažná prehliadka bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro, ktorá sa konala 4. – 7. novembra 2012 ako sprievodné podujatie V. odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou QuoVadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2012, má za cieľ aktivizovať nadaných žiakov stredných škôl vo vede a technike, poskytnúť im priestor na prezentáciu výsledkov ich bádateľskej činnosti, povzbudiť ich k ďalšiemu bádaniu a voľbe budúceho povolania v oblasti vedy a techniky.

Celoštátnu súťažnú prehliadku bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro vyhlasuje a organizuje občianske združenie Mladí vedci Slovenska v spolupráci so spoluorganizátormi: Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Súťaž je podporovaná Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. LPP-0351-09.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.