Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MIXklub a MIXáčik oslavuje už rok v nových priestoroch

BRATISLAVA 14. novembra – Náhodnému návštevníkovi sa centrum môže zdať trochu chaotické a plné energie. Nízkoprahové centrum je na rozdiel od centier voľného času vysoko neformálne. Vstup je bezplatný a deti si počas otvorenia vyberajú z ponúkaných aktivít ako počítače, spoločenské hry, kreslenie, pingpong, stolný futbal, menšie deti rôzne hry s hračkami. Ak je pekné počasie, záujem je tiež o lopty, skaty, kolobežky, kolieskové korčule… Niekto sa zdrží počas celého otvorenia klubu, niekto nakukne, pozdraví, pozrie, kto z kamarátov je v klube a odíde.

A veľa, veľa sa rozprávame… Odpovedáme na mnohé zvedavé otázky, vysvetľujeme, ak treba, poradíme. Dôležitou súčasťou je sociálna práca, vzdelávanie a prevencia. A všetko je založené na veľkej dôvere.

Rok od otvorenia MIXklubu a MIXáčika v nových priestoroch sme pripravili pre partnerov Deň otvorených dverí. Potvrdilo sa, že vidieť a zažiť sa nedá nahradiť. V momente zážitku sa uvažovanie mení z roviny racionálnej na pozitívne emotívnu. Čo je krajšie ako detské žiariace oči?

Už pri vstupe do klubu vítala návštevníkov rómska hudba, to hrali naši hudobníci. Niektorí návštevníci boli deťmi spontánne pohostení, nakoľko sme sedeli pri detskej kuchynke, tak ich maličké deti zahrnuli s celou vážnosťou do svojej hry. Nechýbala, akože kávička v prázdnej šálke a jedlo hoci len umelohmotné a plyšové. Takýto zážitok sa nedá porozprávať. Deň otvorených dverí sme organizovali v rámci bežného otvorenia klubu so všetkými ponúkanými aktivitami pre deti. Takže návštevníci mohli vidieť ako to funguje a žije. Prekvapení boli veľkým záujmom, veľkým počtom klientov a rozsiahlou vekovou škálou od bábätiek v kočíku až po mladých dospelých. Počas otvorenia tu bolo 70 klientov.

V roku 2012 sa nám podarilo, s pomocou partnerov, získať vlastné priestory priamo v tzv. Pentagóne na Stavbárskej 38 v bratislavskej Vrakuni. V tejto lokalite žijú deti a mladí ľudia aj s ich rodinami vo veľmi zložitých podmienkach, mnohí sú ohrození sociálnym vylúčením. Nízkoprahové centrum je vybudované, ako alternatíva k tráveniu voľného času na ulici, pre deti a mladých ľudí, pohybujúce sa v rizikovom prostredí. Navštevujú ho aj mladí dospelí, mladí rodičia a príbuzní detí. Aktivity sú rozdelené do dvoch projektov MIXklub – nízkoprahové centrum pre deti a mladých ľudí od 6 do 18 rokov a MIXáčik – nízkoprahové rodinné centrum pre deti do 6 rokov a ich rodičov, resp. iných príbuzných. Služby MIXklubu a MIXáčika sú navzájom previazané a vychádzajú z potrieb a záujmu miestnej komunity. Poskytujú bezpečný a podnetný priestor, rozvoj komunikačných, motorických, sociálnych zručností a tvorivosti, doučovanie, predškolskú prípravu a vzdelávanie, poradenstvo v rôznych životných situáciách. Priemerná denná návštevnosť počas bežného otvorenia je v MIXklube 50 detí a mladých ľudí a v MIXáčiku 20 detí a ich príbuzných.

Deň otvorených dverí sa skončil, ale my budeme mať otvorené aj zajtra, pozajtra…Ak chcete mať tiež emočný zážitok s deťmi v MIXklube a v MIXáčiku, príďte nás navštíviť a nemusí to byť práve v oficiálny Deň otvorených dverí.

Za podporu pri kúpe, vybavení a prevádzkovaní klubu ďakujeme partnerom: Bratislavský samosprávny kraj, Charitatívny program denníka Nový Čas a Nadácie Pontis Srdce pre deti, GlaxoSmithKline Slovakia, s.r.o., Ministerstvo vnútra SR – Rada vlády pre prevenciu kriminality, Johnson Controls Inc., Nadácia Pontis, Allen&Overy, Jolly Joker, a.s., Kaufland Slovenská republika v.o.s., Nadácia VÚB, Magistrát hlavného mesta SR Bratislava, Mestská časť Bratislava – Vrakuňa, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Moderný nábytok, s.r.o., SAP Slovensko, s.r.o., Slovnaft, a.s., Corinex, The American Chamber of Commerce, SITA Slovenská tlačová agentúra, a.s., Zdravie.sk a individuálnym darcom a tiež vďaka 2%.

Tento Švajčiarsko-Slovenský projekt je podporovaný prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie.

MIXklub a MIXáčik organizuje DETSKÝ FOND SLOVENSKEJ REPUBLIKY – občianske združenie založené r.1990 na pomoc deťom v ohrození. Ďalšími projektami sú Konto Bariéry, Hyperaktívne deti v rodine. Viac o aktivitách na www.dfsr.sk na www.mixklub.sk a na facebooku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

IKEA Spolu s vami pomáha deťom 21 000 eur v rukách členov IKEA FAMILY

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.