Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86901_ph120814 676x452.jpg
5. februára 2018 SprávyFilantropia od PRservis.skSITA Diskusia()

21 000 eur v rukách členov IKEA FAMILY

BRATISLAVA 5. februára 2018 – Zamestnanci obchodného domu IKEA Bratislava vybrali v rámci projektu Spolu s vami päť neziskových organizácií, ktoré pomáhajú deťom v núdzi. Teraz je rad na členoch IKEA FAMILY, aby hlasovali a rozhodli o poradí organizácií, ktoré IKEA odmení formou nábytku a doplnkami v celkovej hodnote 21 000 eur. Všetci členovia IKEA FAMILY, ktorí sa zaregistrovali do 30. novembra 2017, môžu na stránke Spolu s vami počas februára hlasovať a vyjadriť podporu jednej z nich.

Do druhého ročníka projektu Spolu s vami, ktorý organizuje IKEA Bratislava, bolo nominovaných 336 neziskových organizácií z celého Slovenska. Cieľom projektu je podporiť organizácie, ktoré pomáhajú deťom prežiť plnohodnotné detstvo. Porota zložená zo zamestnancov IKEA vybrala zo všetkých prihlásených päť organizácií, ktoré obchodný dom podporí. O ich konečnom poradí však rozhodujú členovia IKEA FAMILY. Toto sú vybrané neziskové organizácie v abecednom poradí:

Detský fond Slovenskej republiky – Mixklub a Mixáčik: OZ, ktoré od roku 1990 konkrétnymi aktivitami chráni práva dieťaťa. Realizuje verejne prospešné projekty, nenahrádza však starostlivosť štátu o deti a mládež. V súčasnosti sa venuje predovšetkým trom veľkým projektom – Konto Bariéry (deti so zdravotným postihnutím), Mixklub a Mixáčik (nízkoprahové centrá), a Hyperaktívne deti v rodine.
OZ Equity: základným poslaním OZ je podpora znevýhodnených skupín obyvateľov (predovšetkým žijúcich v podmienkach extrémnej chudoby) pri zabezpečovaní ich štandardných podmienok na život. Usiluje sa o to najmä spájaním znevýhodneného sveta (hlavne sveta generačnej chudoby) so svetom majority, podporou vzdelávania a poskytovaním morálnej a materiálnej pomoci.
Materská škola pri zdravotníckom zariadení patrí medzi špeciálne predškolské zariadenia a tvorí súčasť výchovno-vzdelávacej sústavy v SR. Je to najväčšia materská škola pri zdravotníckom zariadení na Slovensku, ktorá vykonáva výchovno-vzdelávaciu činnosť zameranú na choré a zdravotne oslabené deti, hospitalizované v 3 bratislavských nemocniciach.
OZ Dobrota sv. Alžbety je združenie, ktorého cieľom je podpora a pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. Prevádzkuje zariadenie núdzového bývania pre týrané ženy a deti. Poskytuje bezpečie a ochranu ženám a ich deťom, ktoré sú ohrozené niektorou z foriem násilia (ekonomické, fyzické, psychické, sexuálne a pod.).
PRO REGION, n. o. poskytuje sociálne služby všetkým deťom a mladým ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby, formou denného stacionára Svetluška. Cieľom zariadenia je pripraviť klientov na relatívne samostatný život a prácu v chránených dielňach, naučiť ich efektívne tráviť voľný čas a zvládať ťažkosti každodenného života.

Členovia IKEA FAMILY môžu počas februára hlasovať za niektorú z vyššie uvedených organizácií. Stačí navštíviť stránku www.spolusvami.sk, prihlásiť sa pomocou čísla karty IKEA FAMILY a zahlasovať. Následne IKEA Bratislava na jar 2018 odmení organizácie výrobkami IKEA v celkovej hodnote 21 000 eur. Organizácie tak získajú podporu na realizáciu svojho projektu, ktorej výška bude závisieť od ich umiestnenia v hlasovaní. Navyše zamestnanci obchodného domu v samostatnom hlasovaní vyberú jednu z piatich organizácií, ktorá získa ďalších 2 000 eur v hotovosti.

Okrem toho IKEA Bratislava prispeje neziskovým organizáciám 10 centov za každý nákup uskutočnený vo februári, pri ktorom zákazníci použijú kartu IKEA FAMILY. Výsledná suma bude rovnomerne rozdelená medzi päť vybraných neziskových organizácií.

Tí, ktorí chcú aktívne prispieť k zlepšeniu životov detí, sa môžu prostredníctvom webovej stránky www.spolusvami.sk zapojiť aj do rôznych dobrovoľníckych aktivít vo všetkých organizáciách, ktoré sa do projektu prihlásili. Organizácie budú mať možnosť požiadať o pomoc, či už pôjde o fyzickú prácu, podporu v oblasti komunikácie alebo financií. Dobrovoľníci ich budú môcť kontaktovať priamo a ponúknuť im svoju pomoc.

IKEA povzbudzuje všetkých, aby sa zapojili do dobrovoľníckych aktivít a spoločnými silami pomohli zlepšovať životy detí. Viac informácií o projekte nájdete na www.spolusvami.sk.

K téme

Nová definícia efektívnosti: Spoločnosť Jungheinrich predstavuje nový model ETV 2i Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Filantropia

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.