Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Minister spravodlivosti pokrstí knihu „Od zločinu k trestu“

BRATISLAVA 21. septembra – Prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc. predstaví svoju novú publikáciu „Od zločinu k trestu“ s podtitulom „Sprievodca občana trestným konaním“ mapujúcu kompletný priebeh trestného konania. Odborná publikácia bude slúžiť odbornej i laickej verejnosti, a zároveň ako doplnková študijná literatúra poslucháčov práv.

Publikácia predstavuje trestné konanie z pohľadu občana, a to z jeho rôznych procesných postavení – ako oznamovateľa trestného činu, poškodeného, svedka, podozrivého, obvineného, obžalovaného, či odsúdeného. Zároveň predstavuje možnosti náhrady škody spôsobenej trestným konaním, ako i uplatnenie práv občana z trestného konania pred Ústavným súdom SR a Európskym súdom pre ľudské práva. Prácu vhodne dopĺňa takmer sto rôznych vzorov podaní, ktoré by mohli pomôcť občanovi pri riešení rôznych životných situácií v spojitosti s trestným konaním.

„V publikácii sme s kolegami z Fakulty práva PEVŠ zhrnuli vedomosti a skúsenosti z priebehu trestného konania, ktorému sa dlhodobo venujeme. Veríme, že publikácia bude mať úspech a dá odbornej i širšej verejnosti nový, ucelený pohľad na túto problematiku,“ vyjadril sa vedúci autorského kolektívu a dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc.

Recenzentmi knihy sú prof. JUDr. Jiří Jelínek, CSc. a prof. JUDr. Jozef Záhora, PhD.

„Občan sa často ocitne v situácií, kedy bude potrebovať rýchlo sa orientovať v komplikovanom trestnom konaní. Autori pripravili publikáciu, ktorá umožňuje poznať základné procesné práva a povinnosti občana, ktorý sa dostane do rôznych procesných rolí v rámci trestného konania. V súčasnej v slovenskej či českej odbornej literatúre podobnej publikácii niet,“ oceňuje novú publikáciu prof. JUDr. Jelínek, CSc.

„Od zločinu k trestu“ vychádza vo vydavateľstve Eurokodex dňa 24.09.2012 a bude možné si ju zakúpiť v kníhkupectvách a prostredníctvom e-shopu na www.eurokodex.sk.

Slávnostný krst sa uskutoční v utorok 25. septembra o 14.00 h v Galérii Silencium na Tomášikovej 20 v Bratislave.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Drucker na ITAPA: Už len učiť sa nestačí. Zmeny v základných a materských školách by mali viesť ku kritickému mysleniu a výučbe práce s dátami Slovensko – úspešná krajina či trendsetter v digitalizácii? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.