Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Minister Jahnátek: V IDC majú návod, ako úspešne podnikať

BRATISLAVA 31. mája – Dnes prijal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomír Jahnátek zástupcov spoločnosti I. D. C. Holding, a.s., ktorí ho informovali o nových projektoch spoločnosti.

Pavol Kovačič, generálny riaditeľ I.D.C. Holding, a.s., oboznámil ministra s dlhodobo pripravovanými projektmi spoločnosti. „V súčasnej dobe, kde sa veľmi rýchlo menia globálne podmienky podnikania, sme sa rozhodli, že budeme rozširovať našu výrobnú kapacitu,“ povedal na stretnutí Pavol Kovačič. Cieľom investícií je integrovať výrobu na jedno miesto a tým znížiť prevádzkové náklady a tak zachovať pracovné miesta.

V najbližších dňoch sa položí základný kameň nových výrobných závodov, ktoré budú patriť medzi najmodernejšie v strednej Európe. „IDC je vlajková loď nášho potravinového sektora a dosahuje dlhodobo vynikajúce výsledky,“ povedal minister Ľubomír Jahnátek na dnešnom stretnutí. Zdôraznil tiež, že: „Podnik sa presadil na medzinárodných trhoch a stáva sa príkladom aj pre iných. V IDC ponúkajú návod, ako úspešne podnikať v turbulentnom prostredí.“

Stretnutia sa zúčastnil aj vedec a podnikateľ Štefan Kassay, ktorý je predsedom Dozornej rady I.D C. Holding, a.s. Štefan Kassay zasvätil svoj život prepojeniu vedy a praxe a dnes, po dvadsiatich rokoch úspešného podnikania svoje skúsenosti ponúka nastupujúcej generácii. „Najnovšie vedecké poznatky sme aplikovali priamo do I. D. C. a prišli sme k prekvapujúcim záverom. Dnes sa vďaka inováciám pripravujeme na rozšírenie výroby. Aj preto som sa rozhodol podeliť s inými podnikateľmi, manažérmi, aby sme mali u nás viac prosperujúcich fabrík vo všetkých segmentoch priemyslu,“ povedal profesor Štefan Kassay.

Pentalógia Podnik a podnikanie je vydávaná pod gesciou Európskej akadémie vied a umení a je predmetom ekonomickej diplomacie. „Cez odbornú spisbu šírime dobré meno slovenských podnikateľov v zahraničí,“ s nemalou hrdosťou povedal autor pentalógie profesor Štefan Kassay pri odovzdávaní vydaných štyroch zväzkoch ministrovi Ľubomírovi Jahnátkovi.

O I.D.C Holding, a.s.
V roku 1992 Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. a Ing. arch. Pavol Jakubec založili spoločnosť Investment Development Company (I.D.C., s.r.o.). V tom istom roku získala víťazstvom v medzinárodnom privatizačnom tendri štátny podnik Pečivárne Sereď. V roku 1993 bolo jej ďalším víťazstvom aj získanie štátneho podniku Figaro Trnava. V roku 1997 bola I. D. C., s.r.o., transformovaná na akciovú spoločnosť. V druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia sa začala spoločnosť viac orientovať na trhy krajín Vyšehradskej štvorky, čo prinieslo značný úspech. Ďalšími jej výrobnými závodmi sú I.D.C. Lolly, s. r. o., a Václav & Ježo, a. s. Všetky výrobné prevádzky sú charakteristické výrobou kvalitných a obľúbených výrobkov. Sú známe aj tým, že ich vyrábajú podľa tradičných receptúr s použitím najmodernejších zaradení. I.D.C. Holding, a.s., je dnes nadnárodnou spoločnosťou a najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva. Svoje obchodné zastúpenia má v Českej republike, v Poľsku a Maďarsku. Ing. Pavol Kovačič nastúpil do I. D.C. Holding, a.s. v roku 1996 a od roku 1998 pôsobí vo funkcii generálneho riaditeľa a predsedu Predstavenstva I.D.C.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Slovensko – úspešná krajina či trendsetter v digitalizácii? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance Potrebujeme reformy na národnej aj európskej úrovni, zhodli sa panelisti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.