Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98772_metropolitne katedraly 676x451.jpg
12. mája 2022 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Metropolitné katedrály. Luxusná publikácia, aká tu ešte nebola

12.5.2022 – V Katedrále sv. Martina uviedli do života exkluzívnu publikáciu Metropolitné katedrály z edície Luxusná knižnica.
Obrazová publikácia zachytáva súčasný stav metropolitných katedrál v Bratislave a Košiciach unikátnou fotografickou technikou.

Jedinečná publikácia vyšla v luxusnej edícii vydavateľstva Ikar v náklade 300 kusov. Prvý výtlačok dostal Svätý otec na ďakovnej púti vo Vatikáne. Pápežovi Františkovi ju slávnostne odovzdali Stanislav Zvolenský, arcibiskup, metropolita bratislavskej arcidiecézy, Bernard Bober, arcibiskup, metropolita košickej arcidiecézy, otec biskup Jozef Haľko a pán Vladimír Grežo.

Pozrite si VIDEO z uvedenia publikácie v Dóme sv. Martina v Bratislave:

Kniha je umiestnená v ozdobnej kazete s pevným podstavcom potiahnutým zlatým plátnom, zamatovou podložkou a polyakrylátovým krytom. Na prednej obálke je ručne vložený limitovaný umelecký sklený reliéf maľovaný 24-karátovým zlatom od umelca Achilleasa Sdoukosa s certifikátom originality.

„S touto knihou sme sa snažili priblížiť jednotlivé časti chrámu tak, aby ľudia mohli objaviť veci, ktoré nie sú schopní vidieť. A myslím, že sa nám to aj podarilo,“ povedala Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar, ktorá je autorkou myšlienky Luxusnej knižnice a vydať Metropolitné katedrály bol tiež jej nápad. Inšpirovala ju iná luxusná publikácia, ktorá vyšla pre niekoľkými rokmi: Sixtínska kaplnka.

Väzba z pravej kože, zlaté plátno, jedinečný sklený reliéf maľovaný 24-karátovým zlatom, unikátna zlatá oriezka a ručne viazané v prestížnej kníhviazačskej dielni Richard Mayer v nemeckom Esslingene.

Sklený zlatý reliéf

Na obálke knihy je sklenený reliéf maľovaný 24-karátovým zlatom. „Priezory vo väzbe knihy som tvoril s myšlienkami na línie, tvary a architektonické detaily gotického slohu. Snažil som sa navodiť novodobú atmosféru inšpirovanú starými vitrážami v gotických katedrálach,“ vysvetľuje výtvarník a sklár Achilleas Sdoukos.

Viac nájdete na
LuxusnaKniznica.sk

Komplet Metropolitné katedrály obsahuje:

exkluzívnu obrazovú publikáciu (296 strán, rozmer 30,5 × 42 cm),
ozdobnú kazetu s pevným podstavcom potiahnutým zlatým plátnom, zamatovou podložkou a polyakrylátovým krytom,
certifikát originality umeleckého skleného artefaktu,
dekrét o vlastníctve,
biele rukavice.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

BSK: Druhý ročník cestovno ruchárskej konferencie predstavil prezentačné video Bratislavského kraja Accenture a Siemens založili spoločnú firmu Omnetric Group

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.