Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Accenture a Siemens založili spoločnú firmu Omnetric Group

BRATISLAVA 30. októbra – Accenture a Siemens uzavreli dohodu o vytvorení spoločného podniku v oblasti inteligentných distribučných sietí, ktorý bude poskytovať energetickým spoločnostiam riešenia prinášajúce zlepšenie efektívnosti, prevádzky a spoľahlivosti distribučných sietí. Tieto riešenia budú integrovať prevádzkové technológie – ako napríklad riadenie distribúcie a prevádzka sietí v reálnom čase – s IT systémami podporujúcimi smart metering, riadenie spotreby energie, údržbu a správu aktív.

Omnetric Group zlučuje produkty a riešenia spoločnosti Siemens so skúsenosťami spoločnosti Accenture v oblasti manažérskeho a technologického poradenstva, systémovej integrácie a riadenia služieb. Takáto kombinácia prevádzkových technológií s IT riešeniami a rozsiahle skúseností oboch firiem v odvetví energetiky pomôže vyriešiť celý rad problémov, ktorým čelia energetické spoločnosti po celom svete.

„Vďaka integrovanému prístupu zahŕňajúcemu prevádzkové a informačné technológie dokáže Omnetric Group zlepšiť celkové fungovanie distribučných sietí, ich ovládanie a spoľahlivosť v reálnom čase vďaka integrácii a zavádzaniu nových a predtým izolovaných aplikácií. Je to najmä odozva na dopyt, a to aktívne riadiť spotrebu virtuálnych elektrární tak, aby umožňovali nové ziskové obchodné modely, smart data metering a transparentnosť pre spotrebiteľov,“ povedal Jan Mrosik, riaditeľ divízie Smart Grid spoločnosti Siemens.

“Zavedenie koncepcie smart meteringu a smart technológii prinesie základné prínosy pre koncového zákazníka ako napríklad umožnenie kontroly spotreby energií, či fakturáciu bez potreby zálohových platieb. Popritom sú však dôležité aj prínosy v inovatívnych oblastiach ako napríklad komunikácia s koncovými zariadeniami v mieste spotreby a v oblasti dátovej komunikácie v širšom kontexte. Pre prevádzkovateľov distribučných sústav je možné očakávať prínosy v oblasti lepšieho riadenia siete, v koordinácii s poskytovateľmi obnoviteľných zdrojov energie a samozrejme v optimalizácii nákladov na prevádzku. Prevádzkovatelia distribučnej sústavy a obchodníci budú môcť prostredníctvom tejto technológie objaviť nové príležitosti s obrovským potenciálom,” povedal Daniel Scheber, riaditeľ pre služby v oblasti manažérskeho poradenstva spoločnosti Accenture na Slovensku.

Omnetric Group začne pracovať na základe súhlasu príslušných regulačných orgánov a ďalších nevyhnutných povolení. Spoločnosť bude mať sídlo v Mníchove, pracovať bude v úvode pre Európu a Spojené štáty. Omnetric Group plánuje zamestnať približne 100 ľudí v prvom roku, s ďalšou globálnou expanziou v budúcnosti.

O spoločnosti Accenture
Accenture je globálna spoločnosť poskytujúca odborné služby v oblasti manažérskeho poradenstva, technologických služieb a outsourcingu. Má približne 275.000 zamestnancov a poskytuje svoje služby klientom vo viac ako 120 krajinách. Vďaka kombinácii jedinečných skúseností a rozsiahlych znalostí naprieč všetkými odvetviami, doplnenými rozsiahlym výskumom celosvetovo najúspešnejších firiem, spoločnosť Accenture pomáha svojim klientom stať sa vysoko výkonnými spoločnosťami. Spoločnosť za fiškálny rok končiaci k 31.augustu 2013 dosiahla celosvetový obrat 28,6 miliardy amerických dolárov. Pre viac informácií o spoločnosti Accenture navštívte www.accenture.com.

O sektore Siemens Infrastructure & Cities
Siemens, Sektor Infraštruktúra & Mestá (Mníchov, Nemecko), so svojimi približne 90,000 zamestnancami, sa sústreďuje na udržateľné technológie pre metropolitné oblasti a ich infraštruktúry. Jeho ponuka obsahuje produkty, systémy a riešenia pre inteligentné riadenie dopravy, železničný transport, inteligentné energetické siete, rozvod energií, energeticky efektívne budovy a bezpečnosť. Sektor zahŕňa divíziu Building Technologies, Low and Medium Voltage, Mobility and Logistics, Rail Systems a Smart Grid. Pre ďalšie informácie navštívte: http://www.siemens.com/infrastructure-cities

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

V roku 2024 budú kľúčové technológie, ktoré zvýšia ľudskú produktivitu a kreativitu, ukazuje nová správa Accenture Technology Vision Firemná výzva za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku získala Cenu Inakosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.