Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

MetLife Amslico opätovne vykázala kladný hospodársky výsledok

BRATISLAVA 13. septembra – MetLife Amslico – najväčšia poisťovňa zameraná primárne na životné poistenie na Slovensku, vykázala za minulý rok opätovne kladný hospodársky výsledok. Spoločnosť vykázala v minulom roku čistý zisk 26,1 milióna eur, čo je v porovnaní s rokom predchádzajúcim nárast o 10,9 percent. Hrubý zisk poisťovne predstavoval 32,5 milióna eur, čo je zase 10,2 percentný nárast v porovnaní s rokom 2010.

Za rok 2011 zaznamenala MetLife Amslico hrubý predpis poistného 124,6 milióna eur. Nová produkcia bola v roku 2011 vo výške 16,4 milióna eur. Spoločnosť vyplatila hrubé poistné náhrady 65,1 milióna eur. O 2,3 percenta stúpli technické rezervy spoločnosti na súčasných 571,4 milióna eur a základné imanie zostalo nezmenené vo výške 10,0 milióna eur.

Poisťovňa pôsobí na slovenskom trhu od decembra 1995 a odvtedy ani raz nevykázala stratu a spoločnosť patrí dlhodobo medzi najziskovejšie poisťovne. Jej stálym krédom je finančná istota. MetLife Amslico, poskytuje v súčasnosti finančné zabezpečenie viac ako 450.000 domácnostiam a jej produkty ponúka približne 3500 finančných agentov, z toho 500 viazaných finančných agentov.

Od februára tohto roku je MetLife Amslico v rámci novej stratégie svojej matky – globálneho lídra MetLife Inc. – súčasťou regiónu siedmich krajín strednej Európy. MetLife Amslico získala v novembri minulého roka prestížnu cenu Poisťovňa roka 2011 od ekonomického týždenníka Trend. Cenu spoločnosť získala, keď na Slovensku pôsobí 20 členských poisťovní Slovenskej asociácie poisťovní (SLASPO), šesť jej stálych pridružených členov a jedna nečlenská poisťovňa SLASPO.

MetLife Inc. je globálnym lídrom v poskytovaní poistenia, dôchodkového zabezpečenia a poistných produktov pre zamestnancov. Svoje služby poskytuje 90 miliónom klientov. Prostredníctvom svojich pridružených spoločností a pobočiek má MetLife vedúce postavenie v Spojených štátoch amerických, Japonsku, Latinskej Amerike, Tichomorskej oblasti Ázie, Európe a na strednom východe.

Poisťovňa zároveň prichádza na slovenský poistný trh s novým poistným produktom Eva plus, špeciálne navrhnutým pre ženy. Životné poistenie Eva Plus je vynikajúcou voľbou pre ženy, ktoré chcú okrem tradičných poistných benefitov navyše zabezpečiť sebe a svojim blízkym dostatočnú finančnú rezervu v prípade diagnózy rakoviny ženských orgánov. Žena sa tak môže sústrediť na to najdôležitejšie – na rýchle uzdravenie a nemusí si robiť starosti s prípadnou práceneschopnosťou, zabezpečením starostlivosti o deti, zvýšenými výdavkami za lieky a liečbu.

MetLife Amslico prichádza s produktom, ktorý pomôže ženám lepšie sa vysporiadať s touto situáciou. Životné poistenie Eva plus poskytuje nasledovné benefity – v prípade diagnostikovania rakoviny ženských orgánov MetLife Amslico vyplatí klientke: jednorazovú výplatu až do výšky 23 000 eur v závislosti od zvoleného variantu poistnej ochrany a mesačnú výplatu 330 eur počas dvanástich mesiacov. V prípade hospitalizácie z dôvodu rakoviny ženských orgánov MetLife Amslico vyplatí klientke: za každý deň hospitalizácie denné odškodné až do výšky 23 eur v závislosti od zvoleného variantu poistnej ochrany, pričom ak je poistená hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) bude vyplatené dvojnásobné denné odškodné.

Navyše klientka získa prístup k Lekárskym konzultáciám so špičkovými lekármi zo špecializovaných medicínskych centier v USA. Eva Plus je moderné variabilné životné poistenie s vyššie špecifikovaným krytím pre ženy, pričom klientka si môže vybrať formu zhodnotenia prostriedkov, či už garantovanú, alebo prostredníctvom niektorého z ponúkaných investičných programov. Samozrejmosťou je možnosť komplexného úrazového krytia pre ženu aj pre jej deti. V rámci týchto benefitov ponúkame variabilitu, prostredníctvom ktorej je možné zabezpečiť pre každú klientku krytie na mieru.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Bol to skateboard či paddleboard? Na tom už nezáleží. Na vašom poistení však áno Dobrovoľníci z MetLife už po štvrtý raz vysadili nové stromy a kríky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.