Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Medzinárodná konferencia PEVŠ prioritne o kríze

BRATISLAVA 26. septembra – Fakulta ekonómie a podnikania Paneurópskej vysokej školy organizuje vo štvrtok 27. septembra medzinárodnú vedeckú konferenciu za účasti odborníkov z domácich a zahraničných vysokých škôl a ďalších vedecko-výskumných inštitúcií.

Na konferencii odznejú príspevky od 23 spíkrov. V medzinárodnom výbore podujatia nechýbajú ani také osobnosti ako profesori Grinberg a Rubinštejn z Ruskej akadémie vied, prof. Ochrana z pražskej Karlovej Univerzity, či prof. Bojnec z Koperskej univerzity. Predsedom organizačného výboru je doc. J. Sipko z FEP PEVŠ.
Medzi aktívnymi účastníkmi nechýbajú ani bývalý guvernér NBS I. Šramko, či bývalý minister financií F. Hajnovič (v súčasnosti pôsobiaci v NBS).

„Konferencia sa venuje ako aktuálnym problémom svetovej ekonomiky, tak aj odborným témam ekonomickej metodiky. Tematický záber je veľmi široký, veríme, že toto podujatie prinesie veľa nových poznatkov a kvalitných kontaktov pre všetkých jej účastníkov,“ vyjadril sa predseda organizačného výboru doc. J. Sipko.

„Konferencia je pre mňa príťažlivá svojim tematickým zameraním a bohatou medzinárodnou účasťou, najmä kontexte dopadov krízy na medzinárodné podnikanie. V toku času jednotlivých konferencií tak môžeme sledovať vývojovú logiku krízy a porovnávať, nakoľko sa naše prognózy z predchádzajúceho ročníka konferencie zhodujú s už existujúcou, či rodiacou sa realitou. Takáto reflexia potom vyžaduje urobiť zmeny v paradigme ekonomickej vedy v kontexte globalizácie,“ vyjadril sa prof. Ochrana z Karlovej univerzity v Prahe.

Ústrednými témami konferencie (a zároveň tematické bloky) sú:
– podnikanie v priestore EÚ – možnosti a úskalia
– meranie výsledkov ekonomického rastu a sociálneho rozvoja
– ekonomická kríza a jej reflexie v ekonomickom vzdelaní a výskume
– doktorandská sekcia

Atraktívnymi témami sú napríklad príspevok J. Pavla z ČR „Ako ovplyvňuje účasť zahraničných firiem výsledky verejných zákaziek na Slovensku?“, či M. Sobekovej Majkovej „Analýza prístupu malých a stredných podnikov EU k finančným zdrojom“, ale aj mnohé iné.

Konferencia sa uskutoční priestoroch Fakulty ekonómie a podnikania Paneurópskej vysokej školy na Tematínskej ulici v Bratislave a prebehne v anglickom, slovenskom a českom jazyku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odhaľte tajné fungovanie mozgu a dostaňte ho do formy! Riaditeľ GLN Norbert Kyndl: Tomášička je výnimočná už 60 rokov, a to vďaka každému tomášičkárovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.