Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MDD prišlo osláviť tento rok Na palubu jednorožca do areálu Auparku a Sadu J. Kráľa v Bratislave 8.000 ľudí.

Najväčšia oslava MEDZINÁRODNÉHO DŇA DETÍ V BRATISLAVE sa konala v nedeľu 04. júna 2017 v čase od 10:00 do 17:00 hod. v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa v Bratislave. Túto celodennú rodinnú akciu organizovalo občianske združenie Moonlight camp, ako súčasť projektu na podporu nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia pod názvom Na palube jednorožca, nad ktorým prevzal záštitu starosta Petržalky Vladimír Bajan. MDD Na palube jednorožca je vyvrcholením už šiesteho ročníka tohto projektu. Akciu podporil aj starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý.

Na palubu jednorožca prišlo tento rok príjemne a užitočne stráviť MDD na rodinnú akciu približne osem tisíc usmiatych a spokojných ľudí. Počas dňa sa registrovalo viac ako 1.800 detí a na záver si prítomní užili NAJVÄČŠIU TORTOVÚ PÁRTY NA SLOVENSKU. Vstup bol voľný!

DETI pri REGISTRÁCII, priamo v Auparku v čase od 10:00 do 14:00 dostali informačný leták, fľašu minerálky a originálnu HRACIA KARTU, s ktorou absolvovali 20 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených v areáli Auparku a po celom Sade Janka Kráľa. ZASÚŤAŽILI SI, uvideli záchranársku TECHNIKU a tiež si užili ukážky práce zásahových jednotiek akými sú polícia, hasiči, záchranári, kynológovia a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získali deti na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Deti, ktoré absolvovali všetky stanovištia, zozbierali všetky písmená tajničky a správne ju vyplnili boli zaradení do žrebovanie o fantastické ceny. Tajnička pre tento rok znela: KEĎ NIEČO CHCEŠ AJ VESMÍR SA SPOJÍ ABY TI POMOHOL. Výhercom prvej ceny sa stal Peter Velkovský a získal VÍKENDOVÝ RODINNÝ POBYT (dvaja dospelí a dve deti do 15 rokov) v hoteli Danubius Health Spa Resort Esplanade**** s polpenziou, wifi a vstupom do Vodného a saunového sveta od spoločnosti KÚPELE PIEŠŤANY a na cestu AUTO PEUGEOT s plnou nádržou od spoločnosti FINAL-CD – najväčšieho slovenského predajcu automobilov. Ďalšie ceny boli LET BALÓNOM, VIP EXKURZIU V TV JOJ, voľný vstup do plavárne v Petržalke, či lístky na lanovku na Kolibe a iné zaujímavé ceny.

O pohodlie a zábavu detí sa bude počas celého dňa starať viac ako 200 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVIA: KRAJSKÉ RIADITEĽSTVO PZ BRATISLAVA, HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR SR, NÁRODNÁ TRANSFÚZNA STANICA SR, Slovenský Červený kríž, LIFE STAR EMERGENCY, KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKA, MATERSKÉ CENTRUM BUDATKO, VOJENSKÁ POLÍCIA, ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE, CAMP WONDERLAND, LIGA ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE, VNÍMAVÉ DETI, DENNÉ TÁBORY.SK, SMART LIGHT, SILNÁ SPINKA, LIONS, DENDRIT KANIS, AUPARK, FINAL-CD-NAJVAČŠÍ SLOVENSKÝ PREDAJCA AUTOMOBILOV, KOMUNÁLNA POISŤOVŇA, PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA, PAULA DR. OETKER, NIVEA, KFC, AVON a ďalší.

PRIPRAVENÉ BOLI TIEŽ SPRIEVODNÉ AKCIE: TANEČNÝ wokshop s lektormi Tanečnej školy Kataríny Štumpfovej DanceCool, čitáreň, kreslenie na chodník, meranie zraku, canisterapia, množstvo maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti a veľa ďalších prekvapení. Pripravené bolo aj niečo len PRE DOSPELÁKOV. MOHLI DAROVAŤ KRV PRIAMO NA AKCII V MOBILNEJ JEDNOTKE Z NÁRODNEJ TRANSFÚZNEJ SLUŽBY SR v čase od 10:00 do 14:00 hodiny. Táto krvička pomôže zachrániť niekoľko životov.

Deti z kurzu kreativity (Moonlight Camp) predviedli svoje výtvory a deti z kurzu herectva (Moonlight camp) sa predstavili sa aj ako figuranti počas simulovaných ukážok počas 1. Ročníka súťaže družstiev v poskytovaní Prvej pomoci pod názvom Dieťa života s podtitulom Zachrániť život je jednoduchšie ako ho splodiť. Súťaž prebiehala počas celej akcie a o putovný pohár ministra školstva SR súťažilo 10 družstiev deti zo ZŠ a SŠ. Odborným garantom súťaže je prezident Slovenského Červeného kríža doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD. A záštitu nad súťažou prevzal minister školstva SR Peter Plavčan. Obaja páni boli na súťaži osobne prítomní a tak mohli zagratulovať víťaznému družstvu zo ZŠ Česká v Bratislave. Pozdraviť súťažiacich prišla aj slovenská herečka Eňa Podzámska. Túto súťaž podporila Nadácia ESET, za čo im patrí veľké ĎAKUJEM!

Na PÓDIU VYSTÚPILI detskí umelci a slávni hostia. Moderátor SEBASTIÁN BRAŽINA – absolvent kurzu herectva (Moonlight camp). Na pódiu sa ďalej predstavili Deti z Tanečnej školy DanceCool, deti z projektu Na palube jednorožca – kurzu tanca (Moonlight camp), Čestná stráž Ozbrojených síl SR a Martin Harich. Na úplný záver celého podujatia sa odohrala NAJVÄČŠIA TORTOVÁ VOJNA NA SLOVENSKU.

Ďakujeme z úprimného srdca za dôveru a podporu našim partnerom a spolupracovníkom. Je nám veľkou cťou aj v ich mene POĎAKOVAŤ všetkým Vám, ktorí ste už po šiesty raz PRIŠLI Na palubu jednorožca a stali sa jej súčasťou.

S úctou,

Marcel Nemec, Moonlight camp

“VŠETCI DOSPELÍ BOLI RAZ DEŤMI, NO MÁLOKTORÍ Z NICH SA NA TO PAMÄTAJÚ”

Občianske združenie Moonlight camp sa už siedmy rok úspešne venuje inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Aktuálne realizuje v poradí 6. ročník projektu NA PALUBE JEDNOROŽCA – CELOROČNÉ KURZY HERECTVA, KREATIVITY, HIP-HOPU A SEBAZÁCHOVY. Súčasťou projektu je tiež 5-dňové sústredenie v srdci Európy, na Krahuliach pri Kremnici v období jarných prázdnin, veľká celodenná akcia rodinného typu v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa počas MDD a rovnako aj premiéra divadelného predstavenia. Záštitu nad projektom prevzal starosta Petržalky Vladimír Bajan. Akciu podporil aj starosta Mestskej časti Bratislava Nové Mesto Rudolf Kusý. Výber detí zapojených do projektu prebiehal v spolupráci s odborom školstva a sociálnych služieb na príslušnom Mestskom úrade.

K téme

Pri príležitosti MDD sa Amazon znovu rozhodol pomáhať. Tento raz tým najmenším UNICEF: Daruj TUČNIAKA – ZÁCHRANÁRA v hodnote 7 eur novorodeniatkam na MDD

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.