Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MDD Na palube jednorožca navštívilo viac ako 7500 ľudí

BRATISLAVA 2. júna – Rodinná celodenná akcia MDD Na palube jednorožca sa konala v nedeľu 31. mája 2015 od 10:00 do 17:00 v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa. Podujatie organizovalo občianske združenie Moonlight camp, ako súčasť projektu na podporu nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia pod názvom Na palube jednorožca, nad ktorým prevzal záštitu starosta Petržalky Vladimír Bajan. MDD Na palube jednorožca je vyvrcholením už štvrtého ročníka tohto projektu.

Príjemne a užitočne stráviť MDD na zážitkovú RODINNÚ AKCIU a užiť si NAPLNO deň prišlo tento rok viac ako 7500 usmiatych ľudí. Deti pri REGISTRÁCII dostali fľašku minerálky Zlatá studňa Zlatíčko, sladký cupcake, darčeky od Auparku, informačný leták a originálnu HRACIA KARTU, s ktorou mohli absolvovať 21 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených po celom Sade Janka Kráľa. Registrácia detí prebiehala vo vstupnej hale nákupného centra Aupark od 10:00 hodiny. Tento rok zaregistrovali vždy usmiate hostesky skoro 2000

Na pripravených stanovištiach čakali na deti atraktívne súťaže, ukážky techniky a tiež ukážky práce zásahových jednotiek akými sú Polícia, Hasiči, Horská služba, Záchranka, Kynológovia a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získali deti na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Po zozbieraní všetkých písmen vylúštili tajničku, ktorá znela: MOTÝĽ JE SYMBOLOM ZMENY, DUŠE, KREATIVITY, SLOBODY, RADOSTI A FARIEB. Za správne vyplnenú tajničku získalo KAŽDÉ DIEŤA svoju FOTKU VÍŤAZA a bolo zaradené do záverečného žrebovania o atraktívne

O pohodlie a zábavu detí sa počas celého dňa staralo viac ako 170 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. Pripravené boli tiež sprievodné atrakcie. Workshop s názvom Vieš prečo je KRV VZÁCNA, ktorý pripravila Národná transfúzna služba SR, HIP-HOPOVÝ wokshop s lektormi Tanečnej skupiny S3T KIDZ, spoločná tvorba detí s Veronikou Fodorovou pod názvom Umenie v detských kresbách, čitáreň spojená s ochutnávkou MooGoo, fotenie v kostýmoch, kreslenie na chodník, meranie zraku, množstvo darčekov a maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti.

Absolútnou „novinkou“ tohto ročníka bolo niečo len pre dospelákov. Mali možnosť DAROVAŤ KRV v mobilnej jednotke z Národnej transfúznej služby SR. Pani Grožajová z NTS SR potvrdila, že túto možnosť využilo 30 darcov a dodala, že jeden darca môže zachrániť až tri ľudské životy. Ď a k u j e m e !

Na podujatí sa prezentovali aj ABSOLVENTI KURZOV, ktoré počas roka organizovalo a realizovalo Občianske združenie Moonlight camp a sú súčasťou projektu Na palube jednorožca. Deti z KURZU KREATIVITY mali výstavu svojich výtvorov, deti z KURZU SEBAZÁCHOVY, súčasťou ktorého je aj Prvá pomoc, predviedli spolu s profesionálmi simulovanú záchrannú akciu. Do akcie boli zapojení hasiči a záchranka. Na pódiu vystúpili absolventi KURZU HIP-HOPU, detskí umelci a zaujímaví i slávni hostia.

Program moderovali Absolventi KURZU HERECTVA a Slávo Jurko. O očarujúci úvod plný fascinujúcich efektov sa postarala ČESTNÁ STRÁŽ Ozbrojených síl SR so svojim show programom. Na pódiu sa ďalej predstavila detské tanečné skupiny S3T KIDZ a B.S.G. Pozvanie prijala aj Mirka Partlová bez nároku na honorár. Po vyžrebovaní výhercov a odovzdaní cien, teda na úplný záver zaspievala Mirka Partlová a počas jej nádherného spevu sme spoločne vypustili STO MOTÝĽOV.

NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVILI:

POLÍCIA SR, HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR SR, HORSKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA,EMERGENCI ASISTENT SERVICE, FIRST LEGO, VNÍMAVÉ HRAČKY + IHRISKA.SK, BRATISLAVSKÁ KYNOLOGICKÁ ZÁCHRANNÁ BRIGÁDA, KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKA + MATERSKÉ CENTRUM BUDATKO, SITUM EVENTS, CAMP WONDERLAND, KOMPLEXNÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA, WATTSENGLISH, KOLESO ZÁCHRANY, LIGA PROTI RAKOVINE, NÁRODNÁ TRANSFÚZNA SLUŽBA, AUTOKLUB SLOVAKIA ASISTENCE, IMPA-ŠKODA, KOMUNÁLNA POISŤOVŇA, PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA, DR.OETKER PAULA a KFC

ZOZNAM CIEN a VÝHERCOV:

• VÍKENDOVÝ POBYT NA DONOVALOCH pre 2 osoby, 2 deti na 2 noci v PENZIÓNE DONLY, ktorý sa nachádza v centre vyhľadávaného turistického strediska Donovaly. Pobyt zahŕňa ubytovanie s polpenziou a voľným vstupom do welnes centra, nuž a aby sa vám cestovalo pohodlne, tak spoločnosť Impa Bratislava, autorizovaný predajca a servisný partner Škoda vám venuje na víkend novú ŠKODU Superb s plnou nádržou. Z rúk GR spoločnosti IMPA pána Jozefa Suroviaka si cenu prevzal Tomáško Novák.

• LET BALÓNOM podľa vlastného výberu miesta a času štartu so spoločnosťou darujletbalónom.sk (letenky pre 1 dospelú osobu a 2 deti) vyhral Filip Fecko.

• 10 dňový pobyt pre dieťa od 6 do 15 rokov v zážitkovom, divadelno-športovom tábore v strede Európy s kurzom herectva, hip-hopu a prvej pomoci + rodinný obed v reštaurácii KUBU v hodnote 50  + voľné vstupenky do multikina Cinema City vyhrala Simonka Kľúčiková. Všetkým výhercom srdečne gratulujeme.

Ďakujeme z úprimného srdca za dôveru a podporu VŠETKÝM SPOLUPRACOVNÍKOM a NAŠIM PARTNEROM, špeciálne trom, respektíve ich riaditeľkám marketingu. Pani Petre Majcher (Kuczmmanovej) za Aupark, Petre Volčkovej za Impu a Daniele Michaličovej za Komunálnu poisťovňu. Je nám veľkou cťou, že aj v ich mene Vás môžeme o rok POZVAŤ na palubu jednorožca už po piaty krát.

Moonlight camp sa už piaty rok úspešne venuje inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Aktuálne realizuje v poradí 4. ročník projektu NA PALUBE JEDNOROŽCA – CELOROČNÉ KURZY HERECTVA, KREATIVITY, HIP-HOPU A SEBAZÁCHOVY. Súčasťou projektu je tiež 5-dňové sústredenie v srdci Európy, na Krahuliach pri Kremnici v období jarných prázdnin, veľká celodenná akcia rodinného typu v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa počas MDD a rovnako aj premiéra divadelného predstavenia Alica v krajine zázrakov na doskách divadla GunaGu. Záštitu nad projektom prevzal starosta Petržalky Vladimír Bajan. Výber detí zapojených do projektu prebiehal v spolupráci s odborom školstva a sociálnych služieb na príslušnom Mestskom úrade.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pri príležitosti MDD sa Amazon znovu rozhodol pomáhať. Tento raz tým najmenším UNICEF: Daruj TUČNIAKA – ZÁCHRANÁRA v hodnote 7 eur novorodeniatkam na MDD

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.