Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Malackí školáci dnes sadili zeleň v lokalite Tri duby

BRATISLAVA 26. októbra – V minulosti veľmi populárna malacká lokalita Tri duby opäť ožíva. Školáci, zástupcovia mesta Malacky a NAFTA a.s. dnes začali s výsadbou kríkov a stromčekov, ktoré významne pomôžu oživiť túto rekreačnú lokalitu pre obyvateľov Malaciek a blízkeho okolia. Celý projekt úpravy areálu vrátane lesného mobiliáru v blízkosti potoka a troch starých dubov finančne podporila spoločnosť NAFTA a.s.

Počas dnešného predpoludnia sa malackým školákom podarilo vysadiť vyše 50 kríkov a stromčekov. Do projektu sa zapojilo celkovo sedem malackých škôl: materská škola na Kollárovej ulici, základné školy Dr. Dérera, na Štúrovej a Záhoráckej ulici, špeciálna škola na Pribinovej ulici a gymnáziá sv. F. Assiského a na ulici 1. mája.

Počas dňa deti nielen sadili zeleň, ale tiež prostredníctvom tvorivých aktivít a dielní spoznávali prírodu a súťažili v mnohých kvízoch s tematikou životného prostredia. Päťčlenné tímy študentov zároveň pripravovali súťažné projekty na tému „Tri duby z pohľadu ekológie“, v ktorých budú mať možnosť zhodnotiť význam revitalizácie z hľadiska dopadov na životné prostredie. Súťaž vyhlásila spoločnosť NAFTA a.s.

Vyjadrenie primátora mesta Malacky, RNDr. Jozefa Ondrejku:
„Lokalita Tri duby bola v minulosti obľúbeným rekreačným miestom. Mnohí Malačania ešte dodnes spomínajú na poľovnícke juniálesy či na to, ako sa v priľahlom potoku učili plávať. Sme radi, že vďaka finančnej podpore spoločnosti Nafta a dobrovoľnej práci mnohých, vrátane tých najmladších, sa Tri duby opäť stávajú tým, čím bývali. Keďže naša jediná oddychová zóna Zámocký park je kultúrnou pamiatkou s obmedzenými možnosťami činností, budú Tri duby jedinečnou lokalitou, kde budú môcť Malačania nielen oddychovať, ale aj si napríklad posedieť pri ohnisku. Tri duby dostanú novú zeleň, ohnisko, lavičky, informačnú tabuľu a hracie prvky pre deti. Veríme, že následne sa nám podarí skvalitniť k Trom dubom aj prístupovú cestu pre peších či cyklistov.“

Vyjadrenie generálneho riaditeľa NAFTA a.s., Ing. Martina Bartošoviča:
„Spoločnosť Nafta a.s. sa podujala pomôcť mestu Malacky opätovne sprístupniť túto nádhernú lokalitu, pretože je dôležité uchovať čo najviac zelených miest. Dnešné deti majú veľa technologických lákadiel, tak možno táto lokalita bude pre región jedným z prírodných pokladov, ktoré prilákajú deti a ich rodičov príjemne relaxovať.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pevnejšie zdravie už pre 3 200 detí. Obľúbená sieť supermarketov je aj dobrým susedom Investície za takmer 700 miliónov eur a práca pre tisícky ľudí. BILLA hodnotí úspešný tridsiaty rok na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.