Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Má slovenský eGoverment víziu?

BRATISLAVA 6. novembra 2017 – Kedy sa vôbec spustia prvé projekty nového obdobia? Odpovie na tieto otázky zásadný príhovor Petra Pellegriniho? Vieme vôbec kam chceme, aby sa slovenská verejná správa dostala? Majú zodpovedné inštitúcie plán? Čo si o tom všetkom myslia hlavní predstavitelia slovenského eGovernmentu?

Slovenský eGoverment už zažil asi všetko. Prvotné nádeje, následnú skepsu, grilovanie projektov, oživenie, tvrdú kritiku a nedávno reštart. Ale ako by sme charakterizovali slovenský eGoverment teraz? Napĺňanie vízie transformácie slovenskej spoločnosti, vyprchanie inovačného impulzu, alebo hrozba chaosu a strnulosti?

Peter Pellegrini vystúpi na podujatí ITAPA so zásadným príhovorom, v ktorom určí priority a smerovanie eGovermentu. Len pred niekoľkými dňami sa spochybnila bezpečnosť celého eGovermentu, a práve teraz chodia ľuďom správy o potrebe vymeniť si certifikáty k digitálnemu podpisu. Dokážeme znovu obnoviť dôveru v bezpečnosť digitalizácie? Aké sú priority Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu? V kľúčovej prednáške Martina Slabejová predstaví niekoľko zásadných aktivít, riešení a rozhodnutí, ktoré úrad pripravuje. Povedie to k transformácii slovenskej spoločnosti pre výzvy 21. storočia?

Strata impulzu zmeny. To je to, čo trápi Jána Hargaša zo združenia Slovensko.Digital. Za posledné dva roky sa toho zmenilo veľa. Veľa sa aj podarilo. Ale nevyprcháva impulz chuti na zmenu?

Chaos a strnulosť. To sú dve hlavné nebezpečenstvá, ktoré podľa Emila Fitoša, prezidenta ITASu, hrozia slovenskému projektu eGovernmentu. Sú to dva krajné póly, ktorým je potrebné vyhnúť sa. Ale ako?

Odporúčané články

Významné jubileum. Kovosvit MAS oslávi 80. narodeniny Po boku telies Slovenskej filharmónie sa po prvýkrát predstavia Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies