Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

LIPŠIC: „Nadpráca“ denníka Plus1deň

BRATISLAVA 10. decembra (SITA) – Politici by mali strpieť väčšiu mieru kritiky, ako bežní občania. Niektoré praktiky sú však už za hranou a denník Plus1deň sa k takýmto praktikám uchyľuje. Jeho redaktori sa snažia od Právnickej fakulty Univerzity Komenského pod prísľubom anonymity umelo vylákať vyjadrenie, že som mal byť v roku 2008 vylúčený z doktorandského štúdia.
Tak ako pôvodné uchádzanie sa o titul PhD. v roku 1997, rovnako aj ustúpenie od tohto zámeru bolo mojim osobným rozhodnutím. Nedokončiť doktorandské štúdium som sa rozhodol aj z dôvodu, že som už nemal ambíciu prednášať na vysokej škole.
V roku 2002, pred nástupom do funkcie ministra spravodlivosti, som absolvoval dizertačnú skúšku. Následne, najmä z dôvodu pracovného zaneprázdnenia, som si nenašiel časový priestor na vypracovanie kvalitnej dizertačnej práce. Keďže nie som prívržencom zbierania titulov za každú cenu, nepredložil som dizertačnú prácu, čím sa moje doktorandské štúdium skončilo uplynutím 6 rokov odo dňa zloženia dizertačnej skúšky. Titul doktora práv som obhájil v rigoróznom konaní v
roku 1999 na PF UK a postgraduálny titul LL.M. na Harvard Law School v roku 2000.
Vysokoškolský zákon v §66 ods. 1 písm. b označuje takýto postup za „neskončenie štúdia v termíne“. Vylúčenie zo štúdia upravujú iné ustanovenia zákona. Dôkazom toho je aj list dekana PF UK zo 18. 11. 2008. Tlak redakcie na PF UK považujem za trápnu snahu za každú cenu poškodiť hnutie NOVA.

Daniel Lipšic

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Reakcia MV SR na článok v denníku SME „Kaliňák vyšle aj rodinu“ TA3: V politike s predsedom vlády Robertom Ficom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.