Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. februára 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Lidl ZÍSKAL OCENENIE “top employer SLOVENSKO 2017”

Spoločnosť Lidl Slovenská republika patrí medzi najlepších zamestnávateľov v Európe

BRATISLAVA, 8. februára. Spoločnosť Lidl Slovenská republika obstála v audite medzinárodnej organizácie “Top Employers Institute” a získala prestížne ocenenia “Top Employer Slovensko 2017” a “Top Employer Europe 2017”. Obchodný reťazec sa tým zaradil medzi popredných svetových zamestnávateľov, ktorí vynikajú v orientácii na zamestnancov a možnosti ich rozvoja.

“Dobrá pracovná atmosféra, férový prístup a vzájomný rešpekt sú pre nás veľmi dôležité hodnoty, a preto nás veľmi teší zisk ocenení Top Employer Slovensko a Top Employer Europe,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika.
Diskontný reťazec na jeseň 2016 nanovo definoval svoju zamestnávateľskú značku. Jej základné hodnoty určili priamo zamestnanci Lidla. V ich očiach Lidl predstavuje dynamický tím, ktorý dáva tímovým hráčom stabilitu a zároveň priestor na osobný rozvoj. Platí tu férová hra a dosiahnuté výsledky.

„Ocenenia Top Employer sú potvrdením, že náš nový zamestnávateľský imidž je krokom správnym smerom a zároveň dôkazom, že Lidl je správna voľba aj v oblasti zamestnania,“ uviedol Matúš Gála a dodal: „Starostlivosť o zamestnancov pre nás predstavuje významný záväzok. Uvedomujeme si totiž, že zamestnanci sú skutočným bohatstvom našej spoločnosti. Práve oni totiž robia Lidl tým, čím je.“ Lidl však nezostáva iba pri slovách a keďže chce mať kvalitných a motivovaných zamestnancov, v prípade pozitívneho hospodárskeho výsledku s nimi zdieľa dosiahnutý úspech. V októbri zvýšil obchodný reťazec mzdy pracovníkov predajní a skladov v priemere o 20%, nástupné mzdy narástli dokonca až o 23%. Táto mimoriadna valorizácia sa týkala viac ako 90% zamestnancov Lidla. Od začiatku nového obchodného roka, teda od marca, pristúpi Lidl k ďalšiemu zvýšeniu platov – v priemere pôjde o viac ako 5%. Úprava miezd sa tentokrát bude týkať zamestnancov v skladoch, predajniach i administratíve.

Ocenenia Top Employer sa udeľujú na základe podrobného externého auditu oddelenia ľudských zdrojov. Medzi skúmané oblasti patrí rozvoj a vzdelávanie zamestnancov, výkonnostný manažment, príležitosti na budovanie kariéry, poskytované benefity či firemná kultúra. Inštitút so sídlom v Holandsku oceňuje firmy s najkvalitnejším zamestnávateľským prostredím už od roku 1991. Pred Lidlom získali titul „Top Employer“ iba tri firmy zo Slovenska, pričom Lidl je prvým obchodným reťazcom s týmto ocenením.
Lidl otvoril svoje prvé predajne na Slovensku v septembri 2004, momentálne ich prevádzkuje 127. V predajniach, troch logistických centrách a na centrále obchodného reťazca pracuje spolu viac ako 3800 ľudí.

Viac informácii o Lidli ako zamestnávateľovi a tiež aktuálne pracovné ponuky nájdete na kariera.lidl.sk

Vždy aktuálne a zaujímavé informácie o spoločnosti Lidl Slovenská republika nájdete na sociálnych sieťach.
Facebook: https://www.facebook.com/lidlslovensko
Instagram: https://instagram.com/lidlsk/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC5oGq-pQRauK3TFdDa0ZPAQ
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/lidl-slovenská-republika-v-o-s-

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Dobré rozprávky z Lidla pomáhajú novorodencom aj počas pandémie Vďaka Lidlu sa slovenskí vinári presadzujú aj v zahraničí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.