Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Lidl získal certifikát pre zodpovedné organizácie

BRATISLAVA 2. decembra – Lidl obstál v environmentálnom audite oprávnenej organizácie ENVI-PAK a stala sa v poradí siedmym subjektom, ktorý získal certifikát pre zodpovedné organizácie.

Spoločnosť Lidl aktívne prispieva k ochrane životného prostredia a zvyšovaniu environmentálneho povedomia, čo potvrdil aj výsledok environmentálneho auditu. Obchodný reťazec ho absolvoval v rámci medzinárodného projektu „Zodpovedná spoločnosť“, ktorého autorom je oprávnená organizácia ENVI-PAK. Lidl sa na základe výsledkov auditu stal siedmou spoločnosťou, ktorá sa môže pochváliť ziskom certifikátu pre zodpovedné organizácie.

„Lidl na základe dosiahnutého hodnotenia v environmentálnom audite potvrdil správnosť nastavenia procesov v oblasti triedenia a zhodnocovania odpadov a vysokú úroveň svojej environmentálnej zodpovednosti. Lidl sa už dlhšie profiluje ako environmentálne zodpovedná organizácia aj prostredníctvom viacerých inšpiratívnych a užitočných environmentálnych projektov pre školy,“ uviedla Jana Gemeranová z ENVI-PAK.

Vo všetkých 123 predajniach, v oboch logistických centrách a na centrále spoločnosti Lidl platí politika triedenia odpadu – papiera, plastov a batérií. Obchodný reťazec vďaka tomu ročne recykluje tisícky ton druhotných surovín. Lidl navyše významne prispieva k úspore emisií skleníkových plynov a energie.

Lidl sa tiež angažuje vo viacerých spoločensky zodpovedných projektoch, pričom ich realizuje v spolupráci s verejnosťou. Vďaka jeho zákazníkom sa v rámci kampane „Voda pre stromy“ od leta 2012 podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu viac ako 250 000 mladých stromčekov v Tatrách. V roku 2014 usporiadal Lidl súťaž v zbieraní PET fliaš pre základné a stredné školy. Do Ekohry sa zapojilo takmer 150 000 žiakov, ktorí celkovo odovzdali viac ako 300 ton plastu. Všetky vyzbierané fľaše skončili na základe dohody s oprávnenými organizáciami v zberných dvoroch jednotlivých miest.

Zodpovedná spoločnosť
Projekt Zodpovedná spoločnosť realizuje oprávnená organizácia ENVI-PAK od júla 2014. Zodpovedná spoločnosť je medzinárodný partnerský projekt zameraný na zvýšenie vedomostí, zručností a návykov týkajúcich sa triedenia odpadov z obalov, na zmenu spotrebiteľského správania a prevzatie zodpovednosti za prostredie, v ktorom žijeme. Cieľom projektu je vzdelávať a informovať zamestnancov organizácií, študentov, obyvateľov obcí a verejnosť o správnom zaobchádzaní s odpadom a podporovať tak činnosti v oblasti triedenia odpadov a ochrany životného prostredia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Keď podpora domácich výrobcov, tak poriadna Tento obchod si na férovosti dáva záležať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.