Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Lidl má v Prešove už tri predajne, na Slovensku celkovo 131

PREŠOV 4. decembra 2017 – V poradí 131. predajňu otvoril Lidl v pondelok 4. decembra v Prešove.

Sieť predajní spoločnosti Lidl na Slovensku celkovo tvorí už 131 predajní. V pondelok 4. decembra sa diskontný reťazec rozrástol o tretiu predajňu v Prešove.

Filiálka, ktorá sa nachádza na Bardejovskej ulici s rozlohou viac ako 1400 m2 disponuje 122 parkovacími miestami pre zákazníkov, z toho je 6 vyhradených pre telesne postihnutých a 2 pre rodičov s deťmi. Samozrejmosťou je vlastná pekáreň, ktorá bude zákazníkom niekoľkokrát denne ponúkať čerstvé pečivo. Predajňa je vybavená okrem štandardne používanými LED technológiami pri osvetlení aj tými pokročilými ako napr. spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení. Výstavba filiálky trvala 5 mesiacov.

„Počas svojho pôsobenia priniesla spoločnosť Lidl nielen širokú paletu produktov do všetkých regiónov Slovenska, ale vytvorila aj niekoľko tisíc pracovných miest. Konkrétne v tejto predajni nájde svoje uplatnenie 25 zamestnancov,“ uviedol Marián Šimko, obchodný riaditeľ diskontného reťazca.

Súčasťou otvorenia novej predajne je podpora žiakov neďalekých základných škôl T. Ševčenka a ZŠ Ľubotice. Za každý nákup v hodnote aspoň 10 € v prvý deň predaja venuje Lidl 50 centov na športové a pedagogické pomôcky pre viac ako 675 žiakov navštevujúcich spomenuté školy. „Vďaka tomuto projektu budeme môcť podporiť športové aktivity na našej škole a športovo orientované krúžky. Váš úmysel investovať do športového náradia pre základné školy vysoko oceňujem a verím, že ste tým vyslali do sveta biznisu jasný signál, ktorý budú nasledovať aj iné spoločnosti,“ povedal Igor Andrejčák, riaditeľ základnej školy T. Ševčenka. V podobnom duchu sa vyjadril aj riaditeľ ZŠ Ľubotice Mgr. Ivan Kostelník: „Podporu zo strany obchodného reťazca Lidl vnímam ako ochotu silného, kvalitného predajcu potravín a iného doplnkového tovaru pomôcť aj takým organizáciám ako sú školy. Je nádherný pocit vidieť v dnešnej „počítačovej“ dobe žiakov sa hýbať a zlepšovať si svoju zdravotnú kondíciu.“

Nakoľko sa táto predajňa nachádza v katastrálnom území obce Ľubotice, slávnostného otvorenia novej predajne sa zúčastnil aj jej starosta MVDRr. Štefan Krajči, ktorý Lidlu zaželal veľa spokojných zákazníkov.

Lidl na Slovensku v 131 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 4000 ľudí. Diskont v priebehu ostatných dvanástich mesiacov zvýšil mzdy zamestnancov predajní a skladov logistických centier celkovo o štvrtinu, nástupné platy narástli dokonca až o 28%. Priemerný mesačný plat na pozícii predavač –ka / pokladník – čka je v Lidli 771€, približne o dve pätiny viac v porovnaní s trhovým priemerom v maloobchode podľa portálu platy.sk. Aj preto považujú viac ako dve tretiny Slovákov Lidl za dobrého zamestnávateľa. Vyplynulo to z májového prieskumu agentúry GfK na reprezentatívnej vzorke 500 ľudí vo veku 18 – 45 rokov.

K téme

Slovenskí potravinári potrebujú stabilných partnerov Najobľúbenejší obchodník a najlepší predajca potravín je stále Lidl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.