Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kúpeľňa nemusí byť veľká, ale dobre riešená

BRATISLAVA 6. júna – Naozaj máte pocit, že sa vaša kúpeľňa nedá zariadiť lepšie? Hovoríte, že je na to príliš malá? Stačí niekoľko dobrý krokov a kúpeľňa sa razom premení na funkčné, atraktívne, bezpečné a aj obľúbené miesto celej rodiny. Zmenami vytvoríte množstvo úložného priestoru, ušetríte aj urobíte niečo pre životné prostredie.

Inšpirujte sa v obchodnom dome IKEA a využite zaujímavú júnovú ponuku. V období od 31. mája do 20. júna 2012 získate k nákupu kúpeľňového nábytku nad 200 eur inštaláciu zadarmo.

Ponuka sa okrem montáže kúpeľňového nábytku vzťahuje aj na inštaláciu umývadiel či vodovodných batérií IKEA.

Na špeciálnej stránke http://www.vyberremeselnika.sk/bratislava.html si môžete vybrať a zarezervovať inštalatéra, ktorý inštaláciu vykoná priamo u vás doma!

Bezpečnosť na prvom mieste
„V peknej a dobre koncipovanej kúpeľni ušetríte veľa cenného času, ktorý môžete venovať záľubám alebo svojim blízkym,“ hovorí Roman Kučera, interiérový návrhár IKEA. Aj v malej kúpeľni môžete mať priestor na práčovňu, relax, alebo v nej s deťmi organizovať zaoceánske plavby a výpravy do podmorského sveta. Podstatné je, aby bola kúpeľňa bezpečným miestom.

„Pred pošmyknutím vo vani či v sprchovacom kúte ochráni deti podložka PATRULL v tvare krokodíla. A aby najmenší bezpečne dočiahli na umývadlo, stačí mať doma stupienok FÖRSIKTIG s protišmykovým povrchom,“ radí Roman Kučera.

Na steny sa zmestí viac, než si myslíte
Využite všetky steny v kúpeľni – s minimálnymi nákladmi získate maximum úložného priestoru. Roman Kučera z IKEA uvádza ako príklad dobrého riešenia vysokú zrkadlovú skrinku LILLNGEN (69,90), ktorá spĺňa niekoľko funkcií:
* Zrkadlové dvere poslúžia ako dostatočne veľké zrkadlo.
* Na päť políc vnútri, z toho štyri sú výškovo nastaviteľné, sa zmestí množstvo uterákov, kozmetických a hygienických potrieb, či hračky – a tak budete mať všetko na jednom mieste.
* Na okraj skrinky môžete upevniť vešiaky na uteráky alebo župany, alebo použiť textilný úložný priestor NOTUDDEN (7,99). Dá sa pripevniť aj na dvere kúpeľne, ktoré by ostali inak nevyužité.

To všetko na ploche s rozmermi 30×21 cm.

Zhruba rovnaké rozmery má aj ďalší výrobok z tejto série – skrinka na bielizeň LILLNGEN (79,90). Vďaka praktickým riešeniam sa dá využiť aj priestor nad práčkou. Nastaviteľné plastové nožičky si poradia aj s nerovnou podlahou a zároveň chránia nábytok pred vlhkosťou.

Viac priestoru, avšak v žiadnom prípade na úkor funkčnosti, poskytne i úzke umývadlo LILLNGEN (60). Umývadlo ponúka dostatok miesta na odkladanie mydla a pohárov so zubnými kefkami. Navyše obsahuje dva háčiky, ktoré poslúžia na uchytenie uterákov aj v tej najmenšej kúpeľni.

Menej vody a elektrickej energie
„Nakoľko sa v kúpeľni minie najviac vody, ponúka IKEA úsporné zmiešavacie vodovodné batérie s funkciou kontroly prietoku vody. Zabraňujú zbytočnému plytvaniu a znižujú spotrebu vody až o 30 %. Úsporné batérie pritom tlak vody neznižujú,“ hovorí Roman Kučera, interiérový návrhár IKEA.

K úsporným kúpeľňovým batériám patrí i pochrómovaná batéria DALSKÄR, ktorá dopĺňa úzke umývadlo LILLNGEN. Jej cena je 54,90.

TIPY AKO USPORIŤ:
Ak chcete ušetriť ešte viac vody, dajte si namiesto kúpeľa rýchlu sprchu. Na kúpeľ vo vani spotrebujete 80 – 200 litrov vody, zatiaľ čo na trojminútovú sprchu len 30 litrov. Ušetriť môžete aj tým, že počas namydlenia rúk nenecháte vodu tiecť. Prípadne, začnite používať úsporné sprchovacie hlavice.

Ak budete v sprche čakať na to, pokým vám začne tiecť teplá voda, nenechávajte studenú vodu len tak odtiecť, ale naplňte ju do vedra alebo kanvice a použite ju na polievanie rastlín, na upratovanie, a pod.

Nezabudnite zatvoriť kohútik aj pri čistení zubov a pri holení. Môžete tak ušetriť až 4,5 litrov vody. Vodu zatvárajte aj pri ručnom umývaní riadu. Umývaním pod tečúcou vodou vám v priemere „vytečie“ 12 litrov vody za minútu.

Vhodná je i inštalácia prevzdušňovača. Je to ľahký, lacný a efektívny spôsob, ako ušetriť až 50% vody.

Účty za energiu, a teda i rodinný rozpočet, pomôžu znížiť aj úsporné žiarovky SPARSAM, ktoré majú desaťkrát dlhšiu životnosť než bežné žiarovky a spotreba energie sa v období ich používania zníži až o 80%. Jedna 20-wattová úsporná žiarovka vydá rovnaké svetlo ako 100-wattová bežná žiarovka, pričom sa zďaleka toľko nezahrieva. Vhodné sú i do vlhkých priestorov, t. j. i do kúpeľne. Úsporné žiarovky po skončení životnosti môžu zákazníci vrátiť do obchodného domu IKEA Bratislava na recykláciu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rakovina prsníka je liečiteľná, ak sa zachytí včas. Ružový október opäť pripomína dôležitosť prevencie Zbierka pre deti s rakovinou je v plnom prúde. Prispejte aj vy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.