Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kultúra menšín v digitálnom svete

BRATISLAVA 27. januára – Mediálny projekt „Kultúra menšín v digitálnom svete“ si kladie za cieľ zoznámiť majoritu s rusínskou ako aj ukrajinskou menšinovou kultúrou, ktorá sa zväčša prezentuje prostredníctvom jedinečného prístupu k folklórnym tradíciám.

Práve z toho dôvodu vznikla internetová platforma folklorne – vystupenia.sk, kde už teraz nájdete hudobné výstupy významných ľudovo umeleckých telies ako sú napríklad PUĽS – Podduklianský umelecký ľudový súbor (Duša plná ľudí), Súbor Tarasa Ševčenka (Čertižňanská svadba) alebo FS Ruthenia (Jasličkári z Rešova a tradičné rusínske tance).

Celá platforma je založená na poskytovaní kultúrneho obsahu v textovej, audio a video forme, ale aj na originálnom nápade prezentovať kultúrne aktivity v spojení s doterajšími podobami prezentácie živej kultúry.

Elektronická služba má tiež sprístupniť výsledky aktivít, ktoré sa bezprostredne týkajú kultúry národnostných menšín tak, aby zaujali aj mladšie generácie.

Projekt si ešte kladie za cieľ bezplatne propagovať aj dosiaľ neznáme hudobné telesá inklinujúce k akejkoľvek menšinovej kultúre, ktoré sa chcú svojim budúcim recipientom zviditeľniť.

Viac o projekte: http://folklorne-vystupenia.sk/

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR program kultúra národnostných menšín 2013.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Medzinárodnú cenu Trebbia za celoživotné dielo získal Rudolf Schuster Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.