Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kto sa bude uchádzať o Štokholmskú cenu vody pre mladých

BRATISLAVA 30. mája – V dňoch 30. mája až 1. júna 2012 vo Vodárenskom múzeu BVS v Bratislave predstaví 50 žiakov stredných škôl 39 originálnych a inovatívnych projektov z oblasti problematiky vody počas celoštátneho finále Stockholm Junior Water Prize – Cena BVS za najlepší vodohospodársky študentský projekt. V piatok 1. júna 2012 o 11.00 hod. na slávnostnom vyhodnotení budú odmenení nielen autori najkvalitnejších žiackych bádateľských projektov, ale aj najangažovanejší pedagóg a najaktívnejšia škola.

V školskom roku 2011/2012 žiaci stredných škôl do národnej súťaže SJWP prihlásili 163 bádateľských projektov z oblasti prírodných, technických a spoločenských vied, z ktorých 39 najkvalitnejších postúpilo na celoštátne finále.

Víťaz národnej súťaže SJWP bude reprezentovať Slovenskú republiku na medzinárodnom finále SJWP 2012 v Štokholme, kde sa bude uchádzať o Stockholm Junior Water Prize (krištáľovú sošku v tvare vodnej kvapky), finančnú odmenu 5 000 USD a diplom. Vyhlasovateľom súťaže SJWP je Medzinárodný inštitút vody v Štokholme.

Medzinárodné finále SJWP sa každoročne koná pod záštitou švédskej korunnej princeznej Viktórie.
Okrem hlavnej ceny – postupu na medzinárodné finále SJWP do Štokholmu, autori troch projektov budú odmenení Cenou BVS za najkvalitnejší vodohospodársky študentský projekt a ďalší traja mladí bádatelia si odnesú ocenenie SJWP – Cena SodaStream za najlepší žiacky bádateľský projekt z oblasti problematiky

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. (BVS) odmení Cenou BVS nielen žiakov, ale aj najangažovanejšieho pedagóga a najaktívnejšiu školu za mimoriadnu aktivitu pri zapájaní žiakov do národnej súťaže SJWP v školskom roku 2011/2012. Cena BVS pre najangažovanejšieho pedagóga predstavuje finančnú odmenu 400 EUR a čestné uznanie. Cena BVS pre najaktívnejšiu školu pozostáva z finančnej odmeny 1 000 EUR, umeleckého diela od akademického sochára Viktora Oravca a čestného uznania.

Realizátorom súťaže SJWP v Slovenskej republike je občianske združenie Mladí vedci Slovenska, generálnym partnerom a odborným garantom je Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. Partnerom súťaže SJWP v SR je SodaStream. Bližšie informácie nájdete na internetovej adrese www.sjwp.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

V TIPOSE sme pripravení naskočiť do hry Čo všetko vám (ne)kryje Európsky preukaz zdravotného poistenia? Pred dovolenkou je vhodné zvážiť cestovné poistenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.